Odstranění následků po silných deštích

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

22.06.2020 | Královéhradecký kraj
Odstranění následků po silných deštích

Víkendové zásahy hasičů v souvislosti s odstraněním následků po silných deštích:

Na Hradecku odstraňovali hasiči nebezpečné stavy po silném dešti a pomohli s čerpáním vody v Libranticích, Hradci Králové, Libníkovicích. V Libřicích se vytvořila velká vodní laguna, voda z ní ohrožovala blízké domy. Na místě pomohli s čerpáním profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové s velkokapacitním čerpadlem Somati, čerpaly také další čtyři dobrovolné jednotky – Výrava, Libřice, Smržov a Černilov.

Odstranění stromů z komunikace provedly jednotky požární ochrany v Hradci Králové – Březhradě, Hradci Králové – Hradební ul., Třebechovicích pod Orebem, Lišicích.

Hasiči také monitorovali stav vodních toků v obcích Stěžery a Třebechovicích pod Orebem, části Štěnkov.  Ve Štěnkově kontrolovali, zda nejsou vodou ohroženi obyvatelé chatové oblasti, bezprostřední nebezpečí nehrozilo.

Na Jičínsku odstraňovali hasiči nebezpečné stavy po silném dešti a pomohli s čerpáním vody v Markvarticích, Sobotce, Hořicích, Oseku, Holovousích – Chodovice.

Odstranění stromů z komunikace provedly jednotky požární ochrany v Holíně, Hořicích, Lázních Bělohrad – Dolní Javoří, Ohařicích, Mladějově – Střeleč, Libošovicích – Podkost, Libošovicích – Malá Lhota, Újezd pod Troskami – Hrdoňovice, Železnice – Doubravice, Mlázovice – Mezihoří, Markvartice – Mrkvojedy, Kněžnice, Libošovice – Dobšice.

Na Náchodsku odstraňovali hasiči nebezpečné stavy po silném dešti a pomohli s čerpáním vody v Rožnově, Náchodě.

Odstranění stromů z komunikace provedly jednotky požární ochrany v Horní Radechové, Stárkově – Bystré, Kramolna – Trubějov. Ve Stárkově, části Horní Dřevíč spadl strom na střechu domu, hasiči jej museli postupně rozřezat a odstranit.

Na Rychnovsku odstraňovali hasiči nebezpečné stavy po silném dešti a pomohli s čerpáním vody Rychnově nad Kněžnou, Vamberku, Tutlekách, Lokotu, Vamberku – Peklo, Albrechticích nad Orlicí, Záměli, Vamberku – Merklovice, Kostelci nad Orlicí, Doudlebech nad Orlicí. I nadále probíhalo odstraňování následků povodně v obci Tutleky, hasiči zde odstraňovali naplaveniny, dokonce odstranili i jeden mostek z profilu vodního toku, hrozilo kvůli němu rozvodnění potoka.

Odstranění stromů z komunikace provedly jednotky požární ochrany v Jahodově, Častolovicích, Javornici, Týništi nad Orlicí, Prorubech, Valu, Rychnově nad Kněžnou. Hasiči také monitorovali stav vodních toků v Častolovicích a ve Vamberku.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzovátisková mluvčíHZS Královéhradeckého kraje