Oheň způsobil škodu v kuchyni rodinného domu.Příčinou požáru byla nedbalost.

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2017
Oheň způsobil škodu v kuchyni rodinného domu.Příčinou požáru byla nedbalost.
   V pondělí 24.7. krátce po jedenácté hodině dopoledne byl na operační středisko Královéhradeckých hasičů nahlášen požár rodinného domu v ulici Stříbrný Vrch v Rokytnici v Orlických Horách na Rychnovsku.

a.jpg
   K události vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Rokytnice v Orlických Horách, kteří na místě zjistili, že v prostorách kuchyně v přízemí rodinného domu došlo k požáru, který se následně podařilo obyvatelům uhasit. V době příjezdu hasičů se všechny osoby již nacházely mimo objekt.
   Hasiči provedli u osob předlékařské ošetření, odvětrali místnosti a vynesli z domu ohořelý nábytek a vybavení. Všichni obyvatelé nakonec skončili v péči zdravotnické záchranné služby poté, co se nadýchali zplodin hoření, dvě osoby byly lehce popálené.
   Na místo se dostavil hasičský vyšetřovatel, který událost zdokumentoval. Příčinou požáru byla nedbalost jednoho z obyvatel domu při manipulaci s hořlavou kapalinou, když se údajně snažil provádět tahovou zkoušku komína. Došlo k rychlému vzplanutí hořlavé látky a oheň se následně rozšířil na pohovku a další vybavení kuchyně. Vyšetřovatel stanovil vzniklou škodu na sto tisíc korun a uchráněné hodnoty ve výši milion a půl korun.

mjr. Mgr. Ondřej Sezima - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje