Po bouřce čerpali hasiči vodu ze zatopených sklepů

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

31.08.2020 | Královéhradecký kraj
Po bouřce čerpali hasiči vodu ze zatopených sklepů

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 28. 8. do neděle 30. 8. 2020 celkem 81 událostí, z toho 34 na Trutnovsku. Na zvýšeném počtu se podílelo počasí, jednotky požární ochrany zasahovaly v neděli 30. 8. 2020 večer od 20. hodiny asi u 25 událostí, nejčastěji hasiči pomáhali s čerpáním vody ze zatopených prostor v Trutnově a Dvoře Králové nad Labem. Kolem 23. hodiny se situace uklidnila.

Technické pomoci 30. 8. 2020 v souvislosti s bouřkami a silnými dešti:

Na Trutnovsku zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči po bouřce doprovázené silným deštěm především ve Dvoře Králové nad Labem a v Trutnově. V drtivé většině pomáhali hasiči s odčerpáním vody ze zatopených prostor.

Ve Dvoře Králové nad Labem zasahovali hasiči v ulicích Štefánikova, Heydukova, Žirecká, Roháčova, 5. května, v Riegrově ulici čerpali vodu ze sklepních prostor mateřské školy. V Trutnově čerpaly jednotky vodu z rodinného domu v ulici Ve Vilkách, dále v ulicích U Kříže, Šikmá, Markoušovická, u Sokolovny, ve Starých Bukách. Voda zaplavila vozovku v ulici Žižkova. Dále čerpaly vodu ze sklepů a čistily propustky dobrovolné jednotky v obcích Dubenec, Batňovice, Radvanice, Velké Svatoňovice, Jívka.

V obci Dubenec byl vyhlášen kolem 21. hodiny nejprve druhý a poté i třetí stupeň povodňové aktivity, situaci komplikovaly splachy z okolních polí. Stupně byly odvolány kolem 23:30 hod.

Na Náchodsku odstraňovali profesionální hasiči z Jaroměře spadlé stromy z komunikací v katastru obce Vestec a Rychnovek (Doubravice u České Skalice). Dobrovolná jednotka z Adršpachu pomohla s úklidem komunikace v části Dolní Adršpach, na silnici se dostalo množství bahna a štěrku.

TP Trutnov (3).JPG

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí