Po nárazu vozu do stromu museli hasiči jednu osobu vyprostit

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Po nárazu vozu do stromu museli hasiči jednu osobu vyprostit

nehod5.png
Pro vyproštěnou osobu letěl vrtulník letecké záchranné služby. Nehoda se stala na komunikaci I/35 u Všestar na Hradecku.

email-seznam-cz.jpg

Hlášení o dopravní nehodě osobního automobilu na komunikaci I/35 nedaleko odbočky na Všestary přijalo krajské operační  a informační středisko v úterý 11. 12. v 09:13 hod. Osobní automobil vyjel ze silnice, narazil vrtulnik5.jpgdo stromu a zůstal zde převrácený na boku. Ve voze cestovala jedna osoba, která v něm zůstala zaklíněna. Hasičům se podařilo zraněného člověka ze zdemolovaného vozu vyprostit a předali jej do péče záchranářů. Ti ho následně transportovali do zdravotnického zařízení vrtulníkem letecké záchranné služby.

v.jpg

Komunikace byla po dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena. Hasiči se dále postarali o hasicB.jpgzabezpečení místa zásahu a odstranění následků nehody. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, dobrovolná jednotka z Chlumu a podniková jednotka z Čepro Cerekvice. Na místo mířila také profesionální jednotka z Hořic, která byla po cestě odvolána. Zpět na své základny se vraceli hasiči po 10. hodině. Okolnosti dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje