Po nehodě dvou vozidel skončilo jedno v náhonu, čtyři lidé se zranili

27.12.2020 | Třebechovice pod Orebem/ Královéhradecký kraj
Po nehodě dvou vozidel skončilo jedno v náhonu, čtyři lidé se zranili

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 26. 12. 15:10

K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem. K nehodě došlo na silnici č. 11 u Třebechovic pod Orebem. Jedno z havarovaných vozidel spadlo po nehodě do náhonu, bez nutnosti použití hydraulického nářadí z něj byli vyproštěni čtyři lidé (dva dospělí a dvě děti). Všechny osoby si převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Druhý vůz zůstal na komunikaci. Z vozidla, které skončilo mimo silnici, unikl do potoka olej, hasiči ho zasypali absorbující látkou a umístili kolem vozu sorpční hady. Olej se podařilo na hladině zachytit, po zadokumentování tak jednotky rychle vyprostily havarovaný vůz, aby nedocházelo k dalšímu znečištění vodního toku. Vyrozuměni byli zástupci orgánů ochrany životního prostředí a Povodí Labe. Komunikace musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena, vozidlo poškodilo při nehodě mostek a svodidla. Hasiči následně zlikvidovali použitý sorbent z vodní hladiny, postarali se o zprůjezdnění komunikace  a předali místo zásahu policistům.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK