Po nehodě u Hradce Králové tří osobních vozidel museli hasiči vyprošťovat jednu osobu

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.02.2019

V úterý 5.2. 2019 před 6. hodinou ranní byl vyhlášen na centrální stanici v Hradci Králové a dobrovolným hasičům v Černilově poplach. Na silničním úseku mezi částmi Rusek a Skalička se stala dopravní nehoda tří osobních vozidel.

stazeny-soubor-(2).jpg

Z jednoho z havarovaných aut museli hasiči jednoho člověka vyprostit, použili k tomu hydraulické vyprošťovací zařízení. Osobu následně vyndali z vozu ven na páteřní desce a pomáhali záchranářům s ošetřením. Do své péče si zdravotnická záchranná služba převzala celkem dvě osoby.

stazeny-soubor-(3).jpg

Komunikace byla po dobu záchranných a likvidačních prací uzavřena. Jednotky dále místo zásahu zajistily a nasvěcovaly jej pro potřeby policistů. Po došetření byly havarované vozy staženy do jednoho jízdního pruhu tak, aby byla komunikace průjezdná.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje