Po vážné nehodě dvou osobních a dvou nákladních vozidel museli hasiči vyprostit pět osob

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

26.07.2018

nehoda5.png
Událost se stala ve čtvrtek, 26.7. 2018, ráno na komunikaci II/611, bývalé silnici první třídy na úseku mezi Lhotou pod Libčany a Urbanicemi. Na místě bylo celkem sedm zraněných osob.

www-(1).jpg

Oznámení o dopravní nehodě dvou osobních a dvou nákladních vozidel přijalo krajské operační a informační středisko ve čtvrtek 26. 7. 2018 v 06:13 hod. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vážnou dopravní nehodu s větším množstvím zraněných osob, vyrazili hned na místo profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, z centrální hradecké stanice U Přívozu, z Nového Bydžova a také dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou a Nechanic.

ww-(1).jpg

Průzkumem místa hasiči zjistili, že se mezi dvěma nákladními vozy nachází značně poškozené dva osobní automobily, ze kterých bylo potřeba vyprostit pět zaklíněných osob. Jeden z osobních vozů zůstal na komunikaci, druhý se nacházel mimo vozovku v příkopu. Hasičům se podařilo všech pět osob dostat pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení ven. Na místě bylo celkem sedm zraněných osob, všechny si převzali do péče záchranáři.

wwwwe-(1).jpg

Po došetření dopravní nehody bude proveden úklid komunikace. Silnice II/611 musela být z důvodu zásahu a dalšího vyšetřování uzavřena. Předpoklad uzavírky je až do 12:00.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje