Požár kotle na biomasu způsobil milionovou škodu

26.07.2020 | Borohrádek/ Královéhradecký kraj
Požár kotle na biomasu způsobil milionovou škodu

Borohrádek – požár – 26. 7. 03:19

V neděli po 3. hodině ranní vyjíždělo šest jednotek hasičů k ohlášenému požáru termoolejového okruhu kolte na biomasu v elektrárně ORC v areálu jednoho podniku v Husově ulici. Na likvidaci požáru nasadili hasiči prášek i suchou pěnu, tím se podařilo místo požáru dostatečně zchladit. Velitel zásahu oznámil těsně po 6. hodině likvidaci požáru. Vzniklá škoda byla odhadnuta asi na 5 milionů korun, jednotkám se podařilo uchránit hodnoty představující asi 150 milionů korun. Příčinou požáru byla pravděpodobně technická závada. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové, HZSP Škoda Kvasiny, JSDH Borohrádek, Čermná nad Orlicí a o výpomoc byla požádána i jednotka ze stanice Holice (HZS Pardubického kraje).

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje