Požár kravína ve Vrchovnici způsobil škodu za 2 miliony korun

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

06.06.2017
Požár kravína ve Vrchovnici způsobil škodu za 2 miliony korun

Dnes, 6.června 2017 ,  8:57 hodin, byl na krajské operační středisko nahlášen požár budovy ve Vrchovnici. Na místo vyjeli ihned profesionální hasiči z  královéhradecké stanice Pražská, podnikoví hasiči Čepro Cerekvice a dobrovolní hasiči z Hořiněvsi a Cerekvic. O několik minut později byl vyhlášen 2. stupeň poplachu. Povolány byly další jednotky, a to profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolné jednotky z Lochenic, Předměřic nad Labem, Sovětic a Chlumu.
s.jpg
Jednalo se o požár prázdné budovy kravína. Zasažena byla střešní konstrukce přibližně 30 x 10 m. V 9:50 se podařilo požár lokalizovat. Před polednem se vrátily jednotky zpět na stanice. Na místě zůstali pouze hasiči ze Sovětic, kteří zůstali na místě na dohlídku až do večerních hodin.
ViewImage-aspx.jpg
Škoda byla odhadnuta na 2 mil. Kč, uchránit se podařilo majetek v přibližné hodnotě 1 mil. Kč. Pravděpodobnou příčinnou vzniku požáru bylo řezání kyslíkovým plamenem.

Tiskový odbor HZS Královéhradecký kraj