Požár podkroví způsobila nedbalost

01.03.2021 | Staré Smrkovice/ Královéhradecký kraj
Požár podkroví způsobila nedbalost

Staré Smrkovice – požár – 28. 2. 10:06

Čtyři jednotky hasičů byly zalarmovány kvůli ohlášenému požáru rodinného domu v obci Staré Smrkovice. Všichni lidé se stihli dostat včas mimo objekt. Požár zasáhl podkrovní prostory domu, hasiči prováděli hasební zásah zvenku i uvnitř budovy. Na likvidaci byl nasazen jeden C proud a vysokotlaký proud vody, zasaženy byly dvě místnosti, z toho jedna plamenem, druhá byla zakouřena. Místo kontrolovaly jednotky pomocí termokamery, nakonec ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru krátce po 11:30 hod. Na místě byla ponechána pro dohlídku nad požářištěm místní dobrovolná jednotka.

Škoda, kterou plameny napáchaly, byla odhadnuta asi na 400 tisíc korun. Díky včasnému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit další hodnoty převyšující jeden milion korun. Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní chování. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Hořice a Nový Bydžov a JSDH Ohnišťany a Staré Smrkovice.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje