Požár rodinného domu zavinila technická závada

11.04.2022 | Hradec Králové/ Královéhradecký kraj
Požár rodinného domu zavinila technická závada

Hradec Králové – požár – 10. 4. 6:44

Osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovalo v neděli ráno požár rodinného domu v Hradci Králové ve Svobodných Dvorech, ul. Cihlářská. Hořet začalo před sedmou hodinou ranní, kolem 7:30 se podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho dalšímu šíření. Na zasažené půdě měl být uložen mimo jiné i molitan, hasiči tak museli pracovat při vyskladnění objektu v dýchacích přístrojích. Aby byl na místě dostatek dýchací techniky, povolal velitel zásahu z centrální stanice protiplynový kontejner s dostatečnou zásobou lahví se vzduchem. Kromě dalšího materiálu vynesli hasiči z domu i propanbutanové lahve a část autogenové soupravy. Voda byla na požářiště dovážena kyvadlově.

Před 10. hodinou dopoledne ohlásil velitel zásahu na operační středisko likvidaci požáru. Oheň stihl poničit asi polovinu 35 m dlouhého objektu. Vyšetřovatel předběžně odhadl, že se škoda pohybuje kolem 1,2 milionu korun. K ohledání požářiště byla přizvána vyšetřovací skupina z Institutu ochrany obyvatelstva. Bylo zjištěno, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Nikdo nebyl zraněn.

Při události zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a stanice Hradec Králové – Pražská, dobrovolné jednotky města Hradec Králové - Plačice, Plácky, Třebeš, Březhrad a dále také dobrovolné jednotky z Lochenic a Chlumu. JSDH Malšova Lhota držela zálohu pro případ jiné mimořádné události.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí

FOTO, VIDEO: HZS KHK/Michal Fanta