Požár roubenky po úderu blesku

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

12.08.2019 | Olešnice/Královehradecký kraj
Požár roubenky po úderu blesku

Při události nebyl nikdo zraněn, škoda se vyšplhala téměř na jeden milion korun.

Olešnice – požár

Pět jednotek hasičů bylo zalarmováno kvůli nahlášenému požáru rodinného domu v Olešnici na Hradecku. Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o roubenku a požárem je zasažena téměř celá střecha. Těsně po čtvrté hodině ranní dostaly jednotky požár pod kontrolu a následně dohašovaly ohniska. Kolem 05:30 hod. bylo po prohlídce termokamerou místo události předáno majitelům.

Na místo události se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu vzniku události označil úder blesku. Škoda, kterou požár napáchal, byla předběžně vyčíslena na 980 tisíc korun. Díky zásahu hasičů byly uchráněny hodnoty přesahující 1,3 milionu korun. Při události nebyl nikdo zraněn.

Po 7. hodině vyjížděla profesionální jednotka z Nového Bydžova na místo události znovu. Oznamovatel ohlásil, že se ze střechy začíná opět doutnat. Hasiči našli jedno malé ohnisko pod střešními taškami, po jejich odstranění doutnající ohnisko zlikvidovali.

Při požáru zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dále JSDH Nové Město nad Cidlinou, Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov a Lovčice.