Požár v bytovce Ohnišťanech měl jednu oběť

13.12.2020 | Ohnišťany/ Královéhradecký kraj
Požár v bytovce Ohnišťanech měl jednu oběť

Ohnišťany - požár - 12. 12. 22:01

Požár v obci Ohnišťany byl krajskému operačnímu a informačnímu středisku ohlášen v sobotu 12. 12. těsně po 22. hodině. Mělo se jednat o požár v bytovém domě, podle oznamovatele byly zakouřeny společné prostory, na místo tak bylo vysláno celkem osm jednotek požární ochrany. Průzkumem hasiči zjistili, že došlo k požáru v jednom z bytů, konkrétně objevili ohořelou pohovku. Jednu osobu ze zasaženého bytu dostali ven obyvatelé domu, pokoušeli se ji spolu se zdravotnickou záchrannou službou oživit, bohužel se to i přes veškerou poskytnutou péči nepodařilo. Vyšetřovatel následným ohledáním požářiště zjistil, že k zahoření došlo vlivem nedbalostního jednání nájemníka bytu při kouření. Škoda byla vyčíslena asi na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 300 tisíc korun. Případ dále vyšetřuje Policie ČR.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Nový Bydžov, Hořice, Jičín a Hradec Králové a JSDH Hořice, Smidary, Skřivany a Ohnišťany.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK