Požár v panelovém domě v Náchodě vznikl od sporáku. Jednoho obyvatele bytu převezli záchranáři do zdravotnického zařízení.

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

12.03.2018
Požár v panelovém domě v Náchodě vznikl od sporáku. Jednoho obyvatele bytu  převezli záchranáři do zdravotnického zařízení.

V neděli 11. 3. 2018 vyjíždělo šest jednotek hasičů ve 22:28 hodin  k požáru v panelovém domě v Kostelecké ulici na sídlišti Plhov.

K zahoření došlo v kuchyni ve druhém nadzemním podlaží. Požár vznikl nad elektrickým sporákem se sklokeramickou desko, který nechali obyvatelé bytu zapnutý.

;;.jpg

Škoda se vyšplhala na 50 tisíc korun, hasičům se ale podařilo uchránit hodnoty ve výši jednoho milionu korun.

;.jpg

Požárem byla poškozena kuchyňská linka (skříňka nad sporákem) a instalační šachta (rozvody vody).

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje