Požár v seníku v České Metuji

13.07.2022 | Česká Metuje/ Královéhradecký kraj
Požár v seníku v České Metuji
Česká Metuje - požár - 12. 7. 15:31

V odpoledních hodinách mířilo do České Metuje (okr. NA) několik jednotek hasičů, na tísňovou linku byl ohlášen požár seníku. Hala o rozměrech cca 30x10 m byla naplněna senem asi ze čtvrtiny, materiál bylo potřeba vyskladnit a uhasit všechna ohniska. Aby měly jednotky na místě dostatek hasební vody, bylo zřízeno jedno čerpací stanoviště. Hasiči spolupracovali s místními zaměstnanci, kteří vyváželi seno do ohraničené betonové jámy. Zásah byl kolem 19. hodiny ukončen, dohlídku nad požářištěm a vyvezeným materiálem drží majitel. Příčinou vzniku požáru bylo zřejmě samovznícení, škoda se pohybuje odhadem kolem 20 tisíc korun. Včasným zásahem jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 8 milionů korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a Broumova a JSDH Police nad Metují, Žďár nad Metuji, Teplice nad Metují, Bukovice, Česká Metuje a Velké Petrovice. JSDH Broumov držela zálohu pro případ jiné mimořádné události.

Aktualizace 13. 7. 08:29

Čtyři jednotky hasičů se na místo uálosti vrátily, aby dohasily rozhořelá ohniska v již vyvezeném seně. Opět bylo zřízeno jedno čerpací stanoviště.

P Česká Metuje (1).jpg

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí