Požár v trutnovské elektrárně se podařilo hasičům včas zachytit

11.04.2023 | Trutnov/ Královéhradecký kraj
Požár v trutnovské elektrárně se podařilo hasičům včas zachytit

Trutnov – požár – 10. 4. 18:50

Do areálu elektrárny v části Poříčí vyjelo na Velikonoční pondělí večer šest jednotek hasičů, operační středisko přijalo oznámení o požáru zauhlování. Došlo k zahoření uhlí a uhelného prachu v zásobníku a na podávacím pásu. Zásobník měl kapacitu 300 t uhlí, v době požáru v něm bylo odhadem 50 t. Hasební zásah vedly jednotky vnitřkem zásobníku, pro průzkum v dopravníku byla využita výšková technika, hasiči přitom využívali dýchací techniku. Před 20. hodinou požár lokalizovali a jeho další rozšíření mimo zásobník nehrozilo. Během večerních hodin byly síly a prostředky na místě zásahu redukovány a hasiči dál pokračovali v dočišťování zásobníku. Kolem 23. hodiny ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Předběžným ohledáním byla škoda stanovena asi na 200 tisíc korun, zato uchráněné hodnoty jsou nyní odhadnuty asi na 35 milionů korun. Včas se podařilo požár zachytit a nerozšířil se tak po pásovém dopravníku i mimo zasažený zásobník na další technologii elektrárny. Dodávky energií z elektrárny nebyly vlivem požáru nijak omezeny. V úterý 11. 4. se vrací na místo události vyšetřovatelé HZS, aby provedli podrobnější ohledání a mohli tak určit příčinu vzniku požáru.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Hajnice, Úpice, Žacléř, Mladé Buky a Trutnov – Horní Staré Město. Družstvo z centrální stanice Hradec Králové drželo zálohu na trutnovské stanici pro případ jiné mimořádné události.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK