Požár v zemědělském objektu v Hradci Králové

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

20.07.2021 | Hradec Králové/ Královéhradecký kraj
Požár v zemědělském objektu v Hradci Králové

Velké škodě se podařilo zabránit jednotkám požární ochrany při požáru v zemědělském objektu v královéhradecké části Piletice.

Hradec Králové – požár – 19. 7. 2021 14:24

Hlášení o požáru v zemědělském objektu v Pileticích přijalo operační středisko hasičů krátce před 14:30 hod. s tím, že se v budově nachází hospodářská zvířata. Na místo vyjelo celkem sedm jednotek hasičů, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Průzkumem jednotky zjistily ohnisko požáru, které se nacházelo mimo prostor stájí se zvířaty, a provedly rychlou lokalizaci. O situaci byli vyrozuměni zástupci krajské veterinární správy. Objekt byl zakouřen, hasiči jej odvětrávali. Naštěstí se požár nikam dál nerozšířil, evakuace zvířat nebyla nutná. Likvidaci události ohlásil velitel zásahu v 15:18 hod.

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na vysokotlaké myčce. Výše škody byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 5 milionů korun.

Při události zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, stanice Hradec Králové – Pražská a JSDH Černilov, Malšova Lhota, Svinary, Třebeš a Plácky. JSDH Plačice držela zálohu na zbrojnici pro případ jiné mimořádné události.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK