Požár zcela zničil dřevěnou chatku

24.08.2023 | Val/ Královéhradecký kraj
Požár zcela zničil dřevěnou chatku

Požár - Val - 22.8.2023

Krátce před 22. hodinou vyjely jednotky z 2. stupně požárního poplachu do obce Val u Dobrušky k požáru dřevěného stavení a několika vzrostlých stromů. V době příjezdu prvních hasičů na místo zásahu byla již chatka kompletně zasažena požárem. Hasiči hasili dvěma vodními proudy, soustředili se také na ochranu okolí. Pomocí termokamery bylo v požářišti postupně nalezeno pět talkových nádob. Jejich teplota byla vlivem požáru vysoká, proto bylo nutné provádět jejich ochlazování vodním proudem. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou, dobrovolní hasiči JSDH Opočno, Nové Město nad Metují, Dobruška a Domašín.

Příčina požáru je v šetření vyšetřovatelů HZS Královéhradeckého kraje a Policie ČR. Způsobená škoda byla předběžně stanovena na 250 tis. Kč.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje