Požár způsobila nedbalost - vysypaný popel do popelnice

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

21.03.2023 | Dvůr Králové nad Labem/ Královéhradecký kraj
Požár způsobila nedbalost - vysypaný popel do popelnice

Že dávat popel do plastové popelnice se skutečně nevyplácí, o tom se přesvědčil majitel domu ve Dvoře Králové nad Labem.

V neděli 19. 3. 2023 zde zasahovaly jednotky hasičů u požáru uskladněného dřeva, který se dál rozšířil na přístavbu rodinného domu. Požár hasiči rychle lokalizovali. I tak stihl část přístavby poničit natolik, že škoda byla odhadnuta asi na 400 tisíc korun. Torzo plastové popelnice pak bylo v místě už jen těžko rozpoznatelné.

Díky rychlému zásahu se podařilo uchránit před požárem samotný rodinný dům, což představuje hodnoty asi 3,5 milionu korun. Při události zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Verdek a Bílá Třemešná. Profesionální jednotka hasičů z Jaroměře a JSDH Žireč byly odvolány po cestě k zásahu.

Připomínáme, že nevychladlý popel patří do odolné, nehořlavé a uzavíratelné nádoby, kde může chladnout i několik dní. Rozhodně ho nesypeme k běžnému odpadu do plastových popelnic.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí

FOTO: HZS KHK