Přehled zásahů hasičů

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

11.01.2019
Přehled zásahů hasičů

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 10. 1. 2019 celkem 36 událostí.


ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ


Hradec Králové – požár – 08:38
Hk-nakiup-centr2.jpg
Oběma profesionálním hradeckým jednotkám hasičů byl vyhlášen požární poplach ve čtvrtek dopoledne. V druhém nadzemním podlaží garáží nákupního centra na Brněnské ulici začal hořet osobní automobil značky Škoda Felicia (rok výroby 1995). K zahoření došlo v motorové části vozu a už při oznámení na tísňovou linku byly vidět plameny. Prvotní zásah provedla bezpečnostní agentura pomocí hasicího přístroje, první vozidlo hasičů bylo na místě do 5 minut od vyhlášení poplachu.
Hk-nakup-centr1.jpg
Během několika dalších minut byl požár lokalizován a následně zlikvidován. Celý prostor garáží byl silně zakouřen, hasiči museli zasahovat v dýchací technice a zároveň prováděli průzkum, zda se v ostatních zaparkovaných vozech nebo mimo ně nenachází nějaké další osoby. Prostory byly následně odvětrány a hasiči pomohli s odtahem ohořelého vozu mimo parkoviště.
U jedné osoby existovalo podezření, že se nadýchala zplodin hoření. Hasiči jí změřili pomocí CO oxymetru hladinu oxidu uhelnatého v krvi a mezi tím se dostavila na místo události také zdravotnická záchranná služba, která si osobu převzala.


ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Holín – technická pomoc – 04:58
Odstranění stromu blokujícího komunikaci v části Prachov (HZS Jičín).

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Zaloňov – dopravní nehoda – 06:32
Zalonov1.jpg  zalonov2.jpg
Na silničním úseku mezi Jaroměří a Velichovkami došlo v katastru části Horní Dolce k dopravní nehodě kamionu a dvou osobních vozidel. Na místo události spěchali profesionální hasiči z Jaroměře. Jedna osoba měla být ve vozidle zaklíněna, ale podařilo se ji dostat ven ještě před příjezdem jednotky. Hasiči tak nikoho vyprošťovat nemuseli, všichni se nacházeli mimo havarované vozy.
Komunikace byla po nehodě obousměrně uzavřena, na silnici se nacházelo množství úlomků z vozidel. Jednoho účastníka nehody předala jednotka do péče zdravotníků. Z jednoho z havarovaných vozidel došlo k úniku provozních kapalin. Po došetření nehody se hasiči postarali o likvidaci následků dopravní nehody a odstranění aut na stranu. Následně mohl být provoz opět obnoven.


Červený Kostelec – požár – 08:31
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce byli vysláni k požáru osobního vozidla do části Stolín. Vůz hořel v motorovém prostoru, ale majitel jej stihl uhasit ještě před příjezdem jednotek. Hasiči následně dopravní prostředek zkontrolovali, zda byl požár skutečně zlikvidován. Příčinou požáru byla technická závada, škoda byla vyčíslena na 5 tisíc korun. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 15 tisíc korun.


Dolany – dopravní nehoda – 12:57

dolany1.jpgK dopravní nehodě, která se stala v katastru obce Dolany, vyjeli ve čtvrtek odpoledne profesionální hasiči z Jaroměře. Nehoda se stala na komunikaci, která vede z Dolan do Chvalkovic. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Jedno z nich vyjelo po nárazu mimo komunikaci do pole. Cestovaly v něm čtyři osoby, z toho dvě děti, a všechny byly předány do péče záchranářů. V druhém voze, který zůstal stát na komunikaci, jel jeden člověk. Toho začali po nehodě svědci a následně hasiči resuscitovat, lékař však konstatoval úmrtí osoby.
dolany2.jpg
Jednotka místo nehody zajistila a provedla protipožární opatření. Po došetření nehody policisty se hasiči postarali o odstranění následků, vozy byly ponechány na místě. Zpět na svou stanici se jednotka vrátila kolem 15:20 hod. Přesné příčiny a okolnosti nehody vyšetřuje Policie ČR.


Martínkovice – dopravní nehoda – 15:08
Martinkovice1.jpg
Broumovští profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se stala na úseku z Broumova do Martínkovic nedaleko letiště. Silnice byla v místě zledovatělá, jedno z vozidel skončilo po nehodě v příkopu a druhé částečně blokovalo provoz na komunikaci. Při události nebyl nikdo zraněn. Jednotka místo zásahu zajistila, řídila zde dopravu a následně odstranila následky.


Broumov – dopravní nehoda – 15:43
rozmital1.jpg
Tentokrát do části Rožmitál mířili profesionální hasiči z Broumova. Havaroval zde osobní automobil. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem a následně pomohli s naložením vozu na odtah.


Adršpach – technická pomoc – 16:28
V části Dolní Adršpach vyprošťovali na zledovatělé vozovce profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Adršpachu zapadlý autobus, který sklouzl z krajnice. Nikdo nebyl zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU


Bartošovice v Orlických horách – technická pomoc – 03:21
Odstranění stromu blokujícího komunikaci. (HZS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Bartošovice v O. h.)


Bartošovice v Orlických horách – technická pomoc – 03:21
Odstranění stromu blokujícího komunikaci. (JSDH Orlické Záhoří)


Opočno – dopravní nehoda – 08:15
Profesionální jednotka z Dobrušky zasahovala u dopravní nehody dvou osobních vozidel v Pitkově ulici. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a předali policistům.


Bolehošť – technická pomoc – 08:21
Odstranění stromu blokujícího komunikaci. (JSDH Opočno)


Rychnov nad Kněžnou – požár – 18:14
RnK-Roven1.jpg
Do části Roveň spěchali k požáru osobního vozidla profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou i místní dobrovolná jednotka.
RnkRoven2.jpg   RnKRoven3.jpg
Osobní automobil na LPG hořel v motorovém prostoru, plameny zkrotili hasiči pomocí vysokotlakého proudu vody. Škoda byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV


Chvaleč – dopravní nehoda – 16:32
chvalec-P1.jpg
Profesionální hasiči z Trutnova odstraňovali následky dopravní nehody, kdy osobní automobil vyjel mimo komunikaci a sjel ze srázu. Jednotce se podařilo vyprostit automobil zpět na komunikaci. Nikdo nebyl při události zraněn.


Horní Maršov – požár – 21:55
Kvůli požáru sazí v domě v ulici Josefa Tippelta byli zalarmováni profesionální hasiči v Trutnově a místní dobrovolná jednotka. Hasiči museli saze srazit a vybrat popel. Událost se obešla beze škody, k rozšíření požáru mimo komínové těleso nedošlo.

snih-sneze.jpgsnih-stromX.jpg    snih-sil-uklid.jpg  snih-uklid.jpg
Technické pomoci v souvislosti se silným sněžením:

snihX.jpgŠpindlerův Mlýn – 00:38
Odstranění dvou stromů spadlých na komunikaci a osobní automobil v části Přední Labská (HZS Vrchlabí).

VsnihX.jpgrchlabí – 01:33
Odstranění stromu spadlého na komunikaci v části Hořejší Vrchlabí (HZS Vrchlabí).

snihX.jpgJanské Lázně – 02:22
V Krkonošské ulici odstraňovali hasiči strom spadlý na vozovku. (HZS Trutnov, JSDH Horní Maršov)

snihX.jpgVrchlabí – 07:17
Odstranění stromů spadlých na komunikaci v části Hořejší Vrchlabí (HZS Vrchlabí).

snihX.jpgRudník – 11:33
Odstranění stromů, které se nebezpečně nakláněly nad vozovkou. (HZS Vrchlabí, JSDH Rudník-Arnultovice)

snihX.jpgSvoboda nad Úpou – 13:04
Odstranění stromu, který spadl na rodinný dům. Událost bez zranění. (JSDH Svoboda nad Úpou)

snihX.jpgLampertice – 16:31
Lampertice1.jpg
Na silně zaváté silnici pomáhali hasiči s vytažením zapadlého osobního automobilu, který sjel do příkopu. Nikdo nebyl zraněn. Cestou zpět vyprostily jednotky další automobil u Strážního vrchu. (HZS Trutnov, JSDH Žacléř).

snihX.jpgŠpindlerův Mlýn – 17:00
Odstranění stromu, který blokoval komunikaci v části Přední Labská. Strom zároveň při svém pádu shodil telekomunikační drát a částečně vyvrátil sloup. (HZS Vrchlabí, JSDH Špindlerův Mlýn).

snihX.jpgLampertice – 17:33
Téměř na stejném místě jako u předchozí události v katastru Lameprtic vyprošťovali hasiči další zapadlé vozidlo, které bylo částečně v příkopu. Ani v tomto případě nedošlo ke zranění osob. (HZS Trutnov, JSDH Žacléř).

 

Zdroj:
por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

FOTOGALERIE