Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

23.02.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 22. 2. celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 8:24
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli přivoláni k požáru odpadkového koše do ulice Velká na Pouchově. Hasiči požár odpadu ihned beze škod uhasili.

Hradec Králové – technická pomoc – 8:49
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové otevřeli krátce před 9. h pro staršího muže zabouchnutý byt na třídě E. Beneše.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 9:58
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice vyjeli dopoledne k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala v ulici Hradecká u odbočky do fakultní nemocnice. Ke zranění osob nedošlo. Jednotka vozidla, která blokovala křižovatku, odstavila mimo komunikaci. Poté hasiči provedli úklid vozovky.

Hradec Králové – technická pomoc – 10:52
Profesionální hasiči z Nového Bydžova pomohli zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Dr. J. Ezopa do sanitky.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:34
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice vyjeli před polednem do ulice Koutníkova ke střetu dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Hradec Králové – požár – 13:41
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli odpoledne přivoláni k požáru odpadkového koše v ulici S. K. Neumanna. Jednotka požár odpadu ihned pomocí vysokotlaku uhasila.

Hradec Králové – planý poplach – 15:27
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice a dobrovolní hasiči z Plácek byli odpoledne přivoláni do budovy v ulici Pilnáčkova, kde došlo k sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se o planý poplach.

Hradec Králové – požár – 19:48
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice vyjeli večer k požáru suché trávy vedle prodejny v ulici Na Rybárně. Hasiči požár ihned beze škod uhasili. Poté místo zkontrolovali pomocí termokamery.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Zájezd – technická pomoc – 0:29
Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli krátce po půlnoci na pomoc zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu do sanitky.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Voletiny – požár – 4:28
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice a Trutnova – Horního Starého Města byli přivoláni do ulice Libavská k požáru velkoobjemového kontejneru. Požár byl beze škod uhašen.

Úpice – technická pomoc – 10:00
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice vyjeli krátce po 10. h k otevření bytu do ulice Národní. Byt byl předán seniorce.

Úpice – záchrana osob a zvířat – 14:21
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice byli odpoledne přivoláni do ulice Palackého k záchraně psa z řeky. Pes byl ve spolupráci s Policií ČR z řeky v pořádku zachráněn.

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 15:28
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna byli dopoledne přivoláni do Svatého Petra k zapadlému vozidlu. Jednotky vůz vyprostily.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje