Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 23. 2. 2018 do neděle 25. 2. 2018 celkem 38 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 23. 2. 12:43
K dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu vyjeli do ulice M. D. Rettigové profesionální hasiči z centrální stanice. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka místo události zajistila a provedla protipožární opatření.

Olešnice – dopravní nehoda – 23. 1. 20:19
olesnice2.jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zasahovali u dopravní nehody v části obce Levín. Na místě se stala dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Jedno z vozidel skončilo po havárii na střeše a druhé zůstalo na komunikaci. Jedna zraněná osoba skončila v péči lékařů. Hasiči provedli na místě zásahu protipožární opatření a u vozidel odpojili akumulátory. Poté převrátili jedno z vozidel zpět na kola. Místo události si převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Kopidlno – požár – 23. 1. 05:02
K požáru plastových kontejnerů vyjeli profesionální hasiči z Jičína i dobrovolná jednotka z Kopidlna. Na autobusové zastávce v části Pševes hořely dva kontejnery. Během požáru došlo také k poškození samotné zastávky. Škoda byla vyčíslena asi na 40 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou ve výši 50 tisíc korun.

Libáň – požár – 24. 2. 22:59
K nahlášenému požáru odpadu vyjela do Tyršovy ulice profesionální jednotka z Jičína i dobrovolní hasiči z Kopidlna a Libáně. Vzhledem k tomu, že se jednalo o požár odpadu, škoda byla nulová.

Jičín – požár – 25. 2. 21:36
V části Sedličky zasahovali u požáru sazí v komíně rodinného domu profesionální hasiči z Jičína. Událost se obešla beze škody, ale komín byl doby provedení revize vyloučen z užívání.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Studnice – dopravní nehoda – 24. 2. 15:03
V části obce Řešetova Lhota došlo k dopravní nehodě jednoho vozidla. Automobil narazil do hlavního uzávěru plynu. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce. K bezprostřednímu úniku plynu po nárazu nedošlo, nedošlo ani ke zranění osob. Jednotky zajistily místo události. O uzávěr plynu se postaral přivolaný energetik.

Náchod – dopravní nehoda – 25. 2. 20:48
U dopravní nehody jednoho osobního automobilu v části Hamra zasahovali profesionální hasiči z Náchoda. Na místě došlo k úniku provozních náplní. Jednotka zasypala kapaliny sorbentem a zjistila úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Deštné v Orlických horách – dopravní nehoda – 23. 2. 21:18
U dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do stromu, zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Deštného v O. h. Během nárazu unikly z vozidla provozní náplně. Během dopravní nehody nebyl nikdo zraněn. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření.

Bohdašín – dopravní nehoda – 24. 2. 12:59
Profesionální hasiči z Dobrušky likvidovali následky dopravní nehody jednoho osobního vozidla. Automobil vyjel mimo vozovku do pole. Hasiči zachycovali unikající provozní náplně a řídili kyvadlově provoz. Dále provedli na vozidle opatření proti vzniku požáru. Jedna osoba skončila v péči záchranářů.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Svoboda nad Úpou – dopravní nehoda – 23. 2. 08:42
Svoboda.jpg
Profesionální hasiči z Trutnova pomáhali s odstraněním následků dopravní nehody v Úpské ulici. Po nehodě dvou vozidel zajistili úklid vozovky. Nehoda se obešla bez zranění.

Trutnov – požár – 23. 2. 13:31
V Dělnické ulici likvidovali profesionální hasiči z Trutnova požár sazí v komíně. Jednotka provedla vyčištění komína i kontrolu termokamerou. Požárem došlo k poškození komínového tělesa.

Svoboda nad Úpou – dopravní nehoda – 24. 2. 10:22
Profesionální hasiči z Trutnova odstraňovali následky dopravní nehody dvou osobních automobilů v Úpské ulici. Po střetu vozidel došlo k úniku provozních kapalin. Jednotka provedla úklid vozovky.

Trutnov – dopravní nehoda – 24. 2. 12:51
trutnov-(2).jpg
V části Horní Staré Město došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. Vozidlo sjelo do příkopu, kde narazilo do stromku. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Jedna osoba skončila v péči záchranářů. Jednotka místo události zajistila.

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda – 24. 2. 15:50
ctyrkolky-s-mlyn-(1).jpg

Dopravní nehoda čtyřkolky zaměstnala profesionální hasiče z Vrchlabí a dobrovolnou jednotku ze Špindlerova Mlýna. Stroj skončil po nehodě v řece. Jednotky vyprostily čtyřkolku pomocí navijáku. Nehoda se obešla bez zranění.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje