Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

27.02.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 26. 2. 2018 celkem 11 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Stračov – dopravní nehoda – 14:11
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hořice a dobrovolní hasiči z Nechanic. Jeden z automobilů skončil po havárii mimo vozovku. Jednotky zajistily místo události a provedly protipožární opatření. Hasiči dále zasypali uniklé provozní náplně sorpčním materiálem a zajistili úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – únik nebezpečné látky na pozemní komunikaci – 15:36
Profesionální hasiči z Jičína pomáhali likvidovat uniklé provozní náplně z kamionu v části Nové Město. Došlo k úniku asi 20 litrů nafty na vozovku a krajnici. Na likvidaci uniklé kapaliny byl použit sorbent.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velké Poříčí – požár – 17:29
Profesionální jednotka z Náchoda i dobrovolní hasiči z velkého Poříčí zasahovali u nahlášeného požáru v rodinném domě v Poříčské ulici. Došlo k požáru uvnitř elektrického přímotopu. Hasiči odpojili zařízení od elektřiny a vynesli jej mimo objekt. Požárem vznikla škoda pouze na topidle, a to ve výši asi 3 tisíc korun. Zásahem ale byly uchráněny hodnoty ve výši 4 milionů korun.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Častolovice – dopravní nehoda – 13:26
Na žádost policie vyjeli profesionální rychnovští hasiči k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Záchranáři si převzali do péče dvě osoby. Jednotka provedla protipožární opatření a uniklé provozní náplně zasypala sorbentem. V místě dopravní nehody provedli hasiči úklid vozovky, kde se nacházelo množství střepů a plastů.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Rudník – dopravní nehoda – 06:33

Javornik1.jpg

K dopravní nehodě v části Javorník spěchali profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova i dobrovolní hasiči z Hostinného. Během střetu dvou osobních vozidel došlo ke zranění celkem tří osob. Všechny osoby se nacházely již při příjezdu jednotek mimo havarované automobily. Jeden z vozů skončil mimo vozovku na střeše. Převrácené vozidlo museli hasiči dostat zpět na kola pomocí vyprošťovacího automobilu. Silnice I/14 musela být po dobu zásahu uzavřena.

Litíč – požár – 06:48
Nouzov.jpg

V části obce Nouzov došlo v jednom z objektů k požáru sazí a popílku v komíně. Hasiči komín za pomoci kominického náčiní očistili od nánosů sazí a popílku a vybrali spadanou žhavou strusku. V poledne byla jednotka povolána na místo znovu, protože se zbývající dehet po stranách a v rozích komína vzňal a vzrostla teplota komínového tělesa. Pomocí škrabky a kominického "ježka" jednotka nově vzniklá ohniska dočistila. Na místě zasahovali ráno profesionální hasiči z Jaroměře a Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Dubence. Následné dočištění provedla již jen profesionální jednotka z Jaroměře.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje