Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 27. 2. 2018 celkem 26 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 04:50
S čerpáním vody ze sklepa, kde se nacházel plynový kotel, pomáhali profesionální hasiči z centrální stanice. Technickou pomoc zajišťovala jednotka v Bozděchově ulici.

Opatovice nad Labem – dopravní nehoda – 09:58
Jednotka ze stanice Hradec Králové Pražská vyjela k dopravní nehodě, která se stala v Pardubické ulici. Došlo zde k nehodě dvou osobních vozidel s únikem provozních kapalin. Jednotka odstavila vozidla mimo komunikaci a zjistila úklid.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – požár – 07:56
K požáru travního porostu v příkopu vyjela profesionální jednotka hasičů z Hořic i podnikoví hasiči z ČEPRO Cerekvice. Hořela plocha o rozměrech asi 4x2 m. Dvě ohniska byla uhašena před příjezdem jednotek, hasiči poté likvidovali zbytky pomocí ženijního nářadí.

Kopidlno – dopravní nehoda – 12:59
V části Ledkov zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Kopidlna u dopravní nehody osobního automobilu. Hasiči zajistili úklid uniklých provozních kapalin nedaleko kolejiště. Na místo byli povoláni i drážní hasiči SŽDC Nymburk.

Jičín – požár – 15:37
V rodinném domě v části Robousy došlo k zahoření sazí v komíně. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína. Jednotka srazila saze v komíně. Požár se obešel beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – transport pacienta – 15:56
Broumovští profesionální hasiči pomáhali záchranářům s transportem pacienta do sanitky v části Nové Město.

Bezděkov nad Metují – požár – 21:18
K nahlášenému požáru sazí v komíně vyrazili profesionální hasiči z Náchoda a povolány byly také dobrovolné jednotky z Police nad Metují, Machova a Bezděkova. Požár se naštěstí mimo komínové těleso nerozšířil. Hasiči komín pročistili. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – dopravní nehoda – 10:52
V části Merklovice došlo k dopravní nehodě, kdy dodávka srazila srnu. Při nehodě došlo k úniku provozních náplní, které zajistili hasiči pomocí sorbentu. Po odstavení vozidla mimo komunikaci provedla jednotka úklid vozovky. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou.

Borohrádek – požár – 14:37
borohradek-1.jpg

K požáru zahradní boudy o rozměrech asi 5x5 m vyjeli odpoledne profesionální i dobrovolní hasiči. Objekt nebyl obydlen, ale nacházely se v něm tlakové lahve. Už při příjezdu jednotek byla celá bouda v plamenech a vlivem vysokých teplot došlo k výbuchu jedné z lahví. Na místě události nebyl nikdo zraněn. Požár byl hašen celkem třemi proudy a naštěstí nedošlo k ohrožení okolních objektů. Druhou tlakovou lahev se podařilo hasičům dostat ven a ihned ji začali ochlazovat. Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požárů. Příčinou požáru byla nedbalosti při používání topidla na tuhá paliva. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na 300 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Čermné nad Orlicí a Borohrádku. V rámci mezikrajské výpomoci přijeli na místo zásahu i profesionální hasiči z Holic, kteří doplnili jednotkám vodu pro hašení.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 8:21
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice vyjeli do části Poříčí, kde došlo v domě k požáru trámu v podlaze od komínového tělesa. Jednotky musely podlahu v místě rozebrat. Způsobená škoda byla odhadnuta asi na 20 tisíc korun.

Trutnov – požár – 8:26
Ani ne pět minut po nahlášení předchozí události mířili opět profesionální hasiči z Trutnova k dalšímu požáru, tentokrát se jednalo o zahoření sazí v komíně v domě v Horním Starém Městě. Hasiči museli strhnout saze dolů a dále provedli čištění kotle i komínu. Po dalším průzkumu bylo nutné rozebrat i podlahu, ze které se stále kouřilo. Škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun. Dále na místě zasahovaly dobrovolné jednotky z Trutnova- Horního Starého Města a Mladých Buků.

Lampertice – požár – 22:42
Požár velkokapacitního kontejneru na odpad likvidovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Žacléře. Událost se obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje