Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

02.03.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 1. 3. 2018 celkem 27 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hlušice – dopravní nehoda – 08:29
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova. Jednotka provedla protipožární opatření a odpojila akumulátory. Uniklé provozní kapaliny zasypala sorpčním materiálem. Nehoda se obešla bez zranění.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:22
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská vyjeli k dopravní nehodě do části Plačice. Došlo zde ke srážce osobního a nákladního vozidla. Jednotka zajistila místo nehody a provedla protipožární opatření. Uniklé provozní náplně zasypala sorbentem.

Předměřice nad Labem – dopravní nehoda – 10:51
cz.jpg

Jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská odstraňovala následky dopravní nehody dvou osobních automobilů, která se obešla bez zranění. Jedno vozidlo skončilo mimo komunikaci a druhé částečně blokovalo provoz. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:22
K dopravní nehodě tří vozidel na Gočárovu třídu vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Jednotka místo nehody zajistila. Událost se obešla bez zranění.

Hradec Králové – požár – 16:39
Jednotka z centrální stanice vyjela k Muzeu východních Čech, u kterého hořel odpadkový koš. Požár hasiči zlikvidovali během pár minut.

Hradec Králové – požár – 22:27, 22:54, 23:01
Jednotka z centrální hradecké stanice likvidovala v rozmezí několika minut hned tři požáry kontejnerů v Malšovicích a v části Nový Hradec Králové.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Libuň – požár – 01:57 O události jsme informovali zde: http://www.hasici.r.cz/Žhavé aktuality/Z regionů/Královehradecký kraj/clanek/v-arealu-prumyslovych-podniku-v-libuni na jicinsku -zpusobil-pozar-milionove-skody, pricinou byla pravdepodobne nedbalost.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Žernov – dopravní nehoda – 09:25
Profesionální hasiči z Jaroměře vyjeli k dopravní nehodě osobního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Automobil sjel mimo vozovku do příkopu, kde zůstal opřený o stromek. Jednotka místo nehody zajistila a pomohla s naložením vozidla na odtahovou službu.

Česká Skalice – technická pomoc – 12:19
e.jpg
Hasiči vyprošťovali na vodní nádrži Rozkoš bagr, který uvízl v bahně. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře, Náchoda i Hradce Králové. Bagr zůstal stát na mělčině několik desítek metrů od břehu a nebyl schopen sám vyjet. Hasiči mu s vyprošťovací technikou pomohli dostat se zpět na břeh.

Česká Skalice – požár – 13:49
Profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda a dobrovolná jednotka z České Skalice vyjeli k požáru travního porostu do části Malá Skalice. Na místě zahořela stará tráva a oheň se šířil dál na lesní porost i směrem k pozemku s domem. Požár zapříčinil prasklý drát elektrického vedení. Událost se obešla beze škody.

Zábrodí – dopravní nehoda – 17:22
Do části Horní Rybníky vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové. Stala se zde dopravní nehoda dvou osobních automobilů. Během nehody byla zraněna jedna osoba, kterou si převzali do péče záchranáři. Jednotky zajistily místo události a provedly protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 08:09
K dopravní nehodě do Štemberkovy ulice vyjeli profesionální rychnovští hasiči. Střetla se zde dvě osobní vozidla, událost se obešla bez zranění. Jednotka provedla úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 17:24
V Nádražní ulici likvidovali profesionální hasiči z Trutnova požár plastového koše. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Vítězná – požár – 23:38
V části obce Huntířov zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem u požáru sazí v komíně. Událost se obešla beze škody. Jednotka komín zkontrolovala termokamerou a vybrala saze.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje