Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.03.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 2. 3. do neděle 4. 3. 2018 celkem 33 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Plotiště nad Labem – dopravní nehoda – 2. 3. 11:52
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Nehoda se stala za kruhovým objezdem u ČKD směrem na Jičín. Jednotka zkontrolovala, zda nedošlo k úniku provozních kapalin, provedla protipožární opatření a odpojila akumulátor. Silnice byla průjezdná v obou směrech. Nehoda se obešla bez zranění.

Chlumec nad Cidlinou – záchrana osob z vody – 2. 3. 15:41 O události jsme informovali : http://wwwhasici.cz /clanek/pod-muzem-se-propadl-led-z-vody-jej-vytahli-hasici.

Chlumec nad Cidlinou – technická pomoc – 2. 3. 23:29
Před půlnocí řešili profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou vodovodní havárii v Zámecké ulici. Voda tekla po silnici, zřejmě vinou prasklého vodovodního potrubí. Na místo byl povolán zástupce firmy, která má vodovodní řad na starosti.

Vysoká nad Labem – požár – 3. 3. 14:20
K požáru suchého travního porostu vyrazili profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Vysoké nad Labem. Jednalo se o požár o rozloze asi 15x2 m nedaleko sportovní haly.

Hradec Králové – čerpání vody – 4. 3. 07:42
V ulici Želivského zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u vodovodní havárie. Prasklo zde potrubí a voda vytekla do sklepních prostor dvou domů. Jednotka uzavřela uzávěr vody a z jednoho ze sklepů odčerpala asi půl metru vody. Později v ten samý den se hasiči vrátili do vedlejšího domu, kde také pomáhaly s odčerpáním nateklé vody.

Hradec Králové – požár – 4. 3. 13:45
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská vyjeli na hřbitov do Kuklen, kde došlo k zahoření věnců na hrobě. Událost se obešla beze škody.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 4. 3. 18:17 O události jsme informovali na  http://www.hasici.cz./clanek/nehoda-ctyr-vozidel-uzavrela-silnici-i-35-u-hradce-kralove.aspx

Hradec Králové – požár – 4. 3. 23:47
U požáru plastové popelnice na sklo zasahovali ve Štefánikově ulici profesionální hasiči z centrální stanice. Požár kontejneru byl v plném rozvoji. Jednotka požár uhasila a předala místo policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – dopravní nehoda – 3. 3. 10:19
Novopačtí profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody v ulici V Aleji. Stala se zde nehoda dvou osobních vozidel. Jednotka provedla protipožární opatření, odpojila akumulátor a jedné osobě poskytla první předlékařskou pomoc. Zraněnou osobu si pak do péče převzali záchranáři. Hasiči zajistili úklid místa nehody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jetřichov – dopravní nehoda – 2. 3. 07:44
jetrichov.jpg
Broumovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Police nad Metují zasahovali u dopravní nehody dodávky. Automobil skončil na boku. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Jednotky zajistily místo události a provedli protipožární opatření.

Police nad Metují – požár – 2. 3. 19:10
K požáru osobního automobilu v části Pěkov vyjížděli profesionální hasiči z Broumova a dobrovolní hasiči z Police nad Metují. Jednalo se o požár v motorové části. Škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Čestice – požár – 2. 3. 21:21
K nahlášenému požáru sazí v komíně v rodinném domě vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Jednotka provedla sražení sazí a komín zkontrolovala termokamerou. K rozšíření mimo komínové těleso nedošlo. Událost se obešla beze škody.

Deštné v Orlických horách – požár – 3. 3. 15:44
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Deštného v O. h. likvidovali požár plastového kontejneru s odpadem. Jednotky uhasily požár pomocí vysokotlakého proudu. Způsobená škoda byla odhadnuta asi na 10 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Prosečné – technická pomoc – 2. 3. 01:55
Profesionální jednotka z Vrchlabí pomohla majiteli rodinného domu s likvidací následků prasklé vody. Jednotka uzavřela hlavní přívod vody a vymetla vodu z domu.

Hajnice – požár – 2. 3. 15:55
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Hajnic vyjeli k nahlášenému požáru sazí v komíně. Událost se obešla beze škody. Hasiči museli provést vyčištění komína a vybrali saze.

Úpice – dopravní nehoda – 2. 3. 18:23
upice.jpg
V Palackého ulici zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice u dopravní nehody jednoho osobního automobilu. Vůz vyjel mimo vozovku a narazil do vedlejšího oplocení. Automobil skončil na boku. Všechny čtyři osoby, které v autě cestovaly, vyvázly bez zranění. Jednotka převrátila vozidlo zpět na kola, uklidila vozovku a předala místo zásahu policistům.

Horní Olešnice – dopravní nehoda – 3. 3. 08:46
olesnice.jpg
K dopravní nehodě jednoho osobního automobilu, jenž narazil do stromu, mířili profesionální hasiči z Nové paky a dobrovolná jednotka z Hostinného. Při nehodě nedošlo ke zranění. Jednotky zasypaly uniklé provozní náplně sorbentem a provedly protipožární opatření. Poté odstranily automobil z vozovky.

Bernartice – dopravní nehoda – 4. 3. 15:50
bernartice-2.jpg
Dopravní nehoda jednoho osobního automobilu zaměstnala profesionální hasiče z Trutnova a dobrovolné jednotky ze Žacléře a z Bernartic. Automobil narazil do sloupu veřejného osvětlení. Jednotky odstranily havarovaný vůz mimo komunikaci a na místo byl povolán elektrikář kvůli poškozenému sloupu. Hasiči museli nakonec poškozený sloup odříznout

por. Mgr. Martina Götzová