Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

06.03.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 5. 3. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 08:08
Do Labské kotliny mířili profesionální hasiče z centrální stanice. Došlo zde k požáru kontejneru na plasty. Jednotka požár zlikvidovala. Vyšetřovatel příčin požárů vyčíslil škodu na zničeném kontejneru asi na 6 tisíc korun.

Běleč nad Orlicí – spolupráce se složkami IZS – 18:13
cvic-puma2.jpg

Na žádost Policiie ČR vyjeli profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem na místo nálezu cvičné letecké pumy. Ta se nacházela v lese asi dva kilometry od Bělče nad Orlicí, částečně zarostlá do země. Hasiči na žádost policejního pyrotechnika cvičnou pumu vytáhli. Munici museli nejprve odhrabat a poté vyzvednout. Jednotka ji předala policistům.

Hradec Králové – monitoring – 18:32
Profesionální hasiči z centrální stanice byli povoláni do Havlíčkovy ulice. Z automobilu zde unikal plyn a byl v okolí silně cítit. Městská policie kontaktovala řidiče. Hasiči jej poučili, aby vozidlo nepoužíval

.
ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – technická pomoc – 04:40
Hořičtí profesionální hasiči pomáhali zdravotnickým záchranářům s transportem pacienta v Šalounově ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – technická pomoc – 07:32
Úlovek z řeky hlásí náchodští profesionální hasiči. Vytahovali totiž velký plastový kontejner na směsný odpad. Podařilo se jim jej vylovit bez dalších speciálních technických prostředků.

Říkov – dopravní nehoda – 23:59
Na obchvatu České Skalice se na úrovni obce Říkov stala dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Jedna osoba byla zraněna. Na místo mířili profesionální hasiči z Jaroměře. Pomohli záchranářům s naložením zraněné osoby do sanitky. Jednotka dále zajistila místo události a provedla protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Častolovice – technická pomoc – 09:11
castolovice1.jpg

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Častolovic pomáhali s odklizením nečistot z vozovky v Komenského ulici ve směru na Solnici. Z nákladního automobilu se otevřenou bočnicí vysypalo velké množství hnoje. Komunikace byla znečištěna asi na 100 metrech. Hasiči silnici opláchli vodou.

Dobruška – dopravní nehoda – 11:57
K nehodě osobního automobilu, který narazil do sloupu veřejného osvětlení, vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky. Jednotka vozidlo zajistila a pomohla s jeho naložením na odtahovou službu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Staré Buky – dopravní nehoda – 07:50
Stare-buky1.jpg

V části Prostřední Staré Buky sjel osobní automobil mimo komunikaci a skončil na boku v potoce. Na místo spěchali profesionální hasiči z Trutnova. Vozidlo stabilizovali tak, aby nedošlo k jeho pádu. Událost se obešla bez zranění. Vozidlo vyprostila z potoka odtahová služba. Při jejím odjezdu ale došlo k zapadnutí vozidla. Hasiči, kteří byli stále na místě, jej pomocí navijáku vyprostili.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje