Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 6. 3. 2018 celkem 34 událostí.

Počet nahlášených událostí byl vzhledem k dlouhodobému dennímu průměru asi dvojnásobný. Na vyšším počtu zásahů se podepsalo především počasí. Zhruba polovina zásahů totiž souvisela s dopravními nehodami nebo s technickou pomocí při odstraňování nebezpečných stavů na komunikacích – uniklé pohonné hmoty nebo vozidla hrozící převrácením. Nejrušněji měly v tento den jednotky v okrese Jičín.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Očelice – dopravní nehoda – 08:21
K dopravní nehoda dvou osobních vozidel vyjížděli profesionální hasiči z Hradce Králové a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči odtáhli obě vozidla mimo komunikaci, provedli na nich protipožární opatření a odpojili akumulátory. Nakonec provedli úklid vozovky.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 19:05
K dopravní nehodě osobního vozidla, jež se stala v části Nový Hradec Králové, v ulici Františka Halase, mířili profesionální hasiči z centrální stanice. Automobil narazil do plotu u rodinného domu a skončil na zahradě. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka místo nehody zajistila, provedla protipožární patření a odpojila autobaterii.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Pecka – požár – 06:21
Novopačtí profesionální hasiči likvidovali v části Bukovina u Pecky požár velkoobjemového kontejneru. Ten hořel plamenem, ale požár nic v blízkosti neohrožoval. Jednotka požár zlikvidovala, nebyla způsobena žádná škoda.

Jičín – dopravní nehoda – 06:25
K dopravní nehodě dvou osobních automobilů došlo v Revoluční ulici. Spěchali sem profesionální hasiči z Jičína. Jednu osobu museli hasiči z vozidla vyprostit, protože zde byla zaklíněna. Do péče si ji převzali zdravotničtí záchranáři. Jednotka zajistila místo události a provedla protipožární opatření.

Holovousy – požár – 09:22
3.jpg

U požáru v části Chodovice zasahovali hořičtí profesionální hasiči. U hřbitova došlo k zahoření v plastovém kontejneru na odpad. Od požáru ohořela také blízká hřbitovní zeď. Jednotka dohasila požár odpadu a na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požárů. Ten vyčíslil předběžnou škodu asi na 20 tisíc korun. Místo události si převzali policisté.

Lázně Bělohrad – dopravní nehoda – 09:25
Novopačtí profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel na výjezdu z města směr na Miletín. Vozidla se již při příjezdu jednotky na místo nacházela mimo vozovku. Místo události bylo předáno policistům.

Hořice – technická pomoc – 16:18
V části Dachovy odstraňovali profesionální hasiči z Hořic nebezpečný stav, kdy se osobní automobil nakláněl nad stroužkou. Kola na straně u spolujezdce byla ve vzduchu. Jednotka jej pomocí navijáku vyprostila.

Nová Paka – technická pomoc – 18:46
Dalšímu vozidlu, které hrozilo pádem, pomáhali profesionální hasiči z Nové Paky v části Vrchovina. Automobil visel nad okrajem mostku. Hasiči jej pomocí navijáku vyprostili a předali majiteli.

Jičín – záchrana osob – 21:17
Profesionální jednotka z Jičína vyprošťovala v domě v ulici U Trati ze zaseknutého výtahu celkem čtyři osoby, dva dospělé a dvě děti.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 06:50
K dopravní nehodě v části Olešnice vyjížděli dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce. Osobní automobil vyjel mimo vozovku a skončil částečně v příkopu. Jednotka automobil vyprostila.

Nové Město nad Metují – technická pomoc – 07:29
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují zasahovali v části Spy. Vyprošťovali zde dodávku hrozící pádem. Jednotky zajistily vozidlo tak, aby bylo stabilní a nepřevrátilo se do příkopu. Řidič si zajistil vyproštění vozidla odtahovou službou. Po dobu vyprošťování byla komunikace uzavřena.

Náchod – dopravní nehoda – 08:48
V Raisově ulici došlo k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Automobil narazil do zdi bytového domu a porušil přívod elektrické energie. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda. Jednotka místo zajistila a posléze odstavila automobil mimo komunikaci. Zasahovali zde i policisté a povoláni byli také zástupci správce objektu a energetiků.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – dopravní nehoda – 11:57
K nehodě osobního automobilu, který narazil do sloupu veřejného osvětlení, vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky. Jednotka vozidlo zajistila a pomohla s jeho naložením na odtahovou službu.

Borohrádek – dopravní nehoda – 15:31
2.jpg

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Borohrádku zasahovali u dopravní nehody jednoho osobního vozidla. Automobil skončil mimo vozovku. Během nehody byla zraněna jedna osoba, jež byla po ošetření převezena do zdravotnického zařízení. Jednotka místo události zajistila a do příjezdu policie řídila dopravu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Pec pod Sněžkou – dopravní nehoda – 16:07
V části Velká Úpa došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. Ten hrozil pádem ze stráně nad řekou. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou. Hasiči zajistili vozidlo lanem tak, aby bylo stabilizované. Pomocí navijáku poté automobil vyprostili.

Dubenec – únik nebezpečných látek na komunikaci – 17:56
Profesionální jednotky z Trutnova a Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Dubence zasahovaly při úniku pohonných hmot na komunikaci po dopravní nehodě nákladního automobilu. Brzy se podařilo úniku nafty zabránit, ale bylo potřeba přečerpat nádrže, kde bylo asi 500 litrů pohonných hmot. Při události došlo k malému úniku kapaliny do okolí, o čemž byly informovány ochrany přírody životního prostředí. Dále bylo nutné zajistit překládku nákladu, který nákladní automobil převážel

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje