Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

09.03.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 8. 3. 2018 celkem 24 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Lodín – dopravní nehoda – 07:07
lodin2.jpg

U dopravní nehody osobního automobilu zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Nechanic. Vozidlo vyjelo ze silnice a skončilo spadlé pod mostkem. Osoba se dostala z vozidla ven a byla bez zranění. Jednotky zajistily místo události a provedli protipožární opatření.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 07:18
Profesionální hradečtí hasiči z centrální stanice a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem vyjeli k dopravní nehodě mezi Třebechovicemi a Polánkami. Automobil skončil mimo vozovku na střeše. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Po naložení vozidla na odtahovou službu zkontrolovaly jednotky únik pohonných hmot.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:46
U dopravní nehody čtyř osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Nehoda se stala na Brněnské ulici na úseku mezi obchodním centrem a velkým kruhovým objezdem. Havarovaný vozidla blokovala jeden jízdní pruh. Jedna osoba byla během nehody zraněna. Jednotka zajistila místo události a poškozené automobily odklidila mimo komunikaci.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:41
Dvě osobní vozidla se střetla v Průmyslové ulici. K nehodě vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Jedna osoba skončila v péči záchranářů. Jednotka řídila dopravu v jednom jízdním pruhu. Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření.

Hradec Králové – únik nebezpečných látek – 16:01
Krajské operační středisko přijalo hlášení o asi 3metrové skvrně na hladině Labe na Pražském Předměstí. Hasiči na místě zásahu zjistili, že se pravděpodobně jednalo o úniku oleje. Zdroj úniku nebyl ani při dalším průzkumu zjištěn. Hladina řeky byla částečně na krajích zmrzlá. Jednotka ohraničila skvrnu pěti díly norné stěny a olej zasypali. O situaci byly informovány orgány ochrany životního prostředí, které se dostavily na místo. Jednotka poté svou činnost na místě zásahu ukončila. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – dopravní nehoda – 01:18
Profesionální jednotka z Jičína zasahovala u dopravní nehody nákladního automobilu, který poté hrozil převrácením. Dopravní nehoda se stala na Valdickém Předměstí v Průmyslové ulici. Jednotce se podařilo pomocí vyprošťovacího automobilu nákladní vozidlo vytáhnout. Při nehodě byl poškozen plot. Místo události si převzali policisté.

Vidochov – požár – 17:19
Profesionální i dobrovolní hasiči z Nové Paky zasahovali u požáru sazí v komíně domu. Plamenné hoření nebylo v době přítomnosti jednotek viditelné. Požár se mimo komínové těleso nerozšířil. Jednotky provedly vyčištění komínu a vybraly saze. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 07:31
nachod1.jpg

Profesionální hasiči z Náchoda zasahovali u dopravní nehody dodávky s přípojným vozíkem, která hrozila pádem. Na místi události byl povolán také vyprošťovací automobil. Dodávku se podařilo bezpečně uvolnit.

Nové Město nad Metují – odstranění nebezpečných stavů – 21:38
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují spěchali do rodinného domu v ulici Na Františku. Rozezněl se v něm hlásič na oxid uhelnatý. Naštěstí došlo jen k menšímu vzkypění jídla na plotně. Hasiči objekt odvětrali, nikdo nebyl zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Trnov – dopravní nehoda – 06:23
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu. Vozidlo skončilo opřené bokem o stromu. Jedna osoba skončila v péči záchranářů. Jednotky zajistily místo události a provedly protipožární opatření.

Lipovka – dopravní nehoda – 19:42
lipovka2.jpg

K nehodě dvou osobních vozidel se zraněním jedné osoby vyjížděli profesionální rychnovští hasiči. Oba havarované vozy skončily po nehodě mimo vozovku. Jednotka zajistila místo události a provedla protipožární opatření. Silnice byla na několik desítek minut uzavřena. Po vyšetření nehody hasiči komunikaci uklidili.

Borohrádek – požár – 20:01
Do ulice Jiřího z Poděbrad mířili dobrovolní hasiči z Borohrádku a profesionální hasiči z Holic. V rodinném domě zde došlo k zahoření elektrické zásuvky. Ohnisko se nepodařilo nalézt. Hasiči vypnuli elektřinu v celém přízemí domu a místo zásahu předali majitelům.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Pec pod Sněžkou – únik nebezpečných látek – 17:19
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z pece pod Sněžkou likvidovali uniklý olej na komunikaci. Ten vytekl z prasklé hadice od serva řízení nákladního vozidla (míchačky na beton). Jednotky olejovou skvrnu zasypaly sorbentem a dočištění provedla odborná firma.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje