Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 12. 3. 2018 celkem 29 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 09:49
Jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice byla povolána na parkoviště areálu obchodního centra na Rašínově třídě. Z automobilu zde šel kouř. Jednotka po průzkumu zjistila, že doutnala izolace, k plamennému hoření však nedošlo. Hasiči provedli protipožární opatření a zakázali další užívání vozidla.

Hradec Králové – požár – 11:44
Hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská vyjeli k požáru plastové popelnice na Gočárovu třídu. V popelnici hořely noviny.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 12:09
hk-nejedleho.jpg

Hasiči z centrální hradecké stanice zasahovali u dopravní nehody v Orlické kotlině na křižovatce Gočárova okruhu a Víta Nejedlého. Jedna osoba byla po nehodě dvou osobních vozidel převezena do zdravotnického zařízení. Jednotka zajistila na místě úklid komunikace. Došlo zde k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorpčním materiálem.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:31
K dopravní nehodě došlo na křižovatce ulic Sokolská a Rašínova třída. Mířili sem hasiči z centrální hradecké stanice. Srazila se zde dvě osobní vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka místo události zajistila.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Staré Smrkovice – dopravní nehoda – 09:37

stare-smrkovice.jpg

U dopravní nehody osobního automobilu zasahovali profesionální hořičtí hasiči. Během nehody došlo k poškození předzahrádky u rodinného domu a sloupu elektrického napětí. Hasiči zajistili úklid vozovky, uniklé provozní náplně zasypali sorbentem. O poškození sloupu byli vyrozuměni energetici.

Vršce – únik nebezpečných látek – 11:30
Profesionální hasiči z Jičína vyjížděli měřit koncentraci oxidu uhelnatého. Záchranáři zasahovali u pacienta, když se jim zalarmoval indikátor této nebezpečné látky. Hasiči na místě naměřili 7 ppm a místo odvětrali.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Stárkov – technická pomoc – 15:49
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky z Jívky, Červeného Kostelce a Stárkova vyrazili na oznámení začínajícího požáru ve zchátralém stárkovském zámku. Ve skutečnosti se však o požár nejednalo. Při pálení odpadu došlo jen k zakouření objektu. Hasiči zámek odvětrali pomocí ventilátoru.

Hronov – čerpání vody – 19:43
S čerpáním vody v domě pomáhali v Husově ulici profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Hronova. V domě praskla vodovodní trubka. Hasiči vodu odčerpali a místo vysušili. Majitelům pomohli s nábytkem v bytě.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Čestice – technická pomoc – 10:18
cestice2.jpg

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Borohrádku pomáhali s vyproštěním kamionu, který s návěsem skončil mimo komunikaci. Jednotkám se podařilo kamion uvolnit, ale během zásahu musela být krátce silnice uzavřena.

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 20:48
S odstraněním popadaných kamenů a větví pomáhali v Trčkově ulici profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Na silnici spadl uvolněný balvan ze skály a roztříštil se.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – požár – 11:17
knl-podlaha.jpg

V domě na náměstí T. G. Masaryka došlo k požáru podlahové konstrukce menšího rozsahu. Podlaha zahořela od žhavého popela, který byl v plastovém kbelíku. Na místě zasahovali profesionální královédvorští hasiči. Podlahu museli rozebrat a odvětrali objekt. Událost se obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje