Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

14.03.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 13. 3. 2018 celkem 18 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Na územním odboru Hradec Králové nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Stará Paka – dopravní nehoda – 08:00
Novopačtí profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu v části Brdo. Vozidlo se dostalo mimo komunikaci. Jednotka poskytla dvěma osobám předlékařskou péči a po příjezdu zdravotnické záchranné služby si zraněné převzali do péče záchranáři. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření. Místo události pak předali policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – záchrana osoby z hloubky – 23:16
Náchodští profesionální hasiči včetně lezecké skupiny vyjeli do Plhovské ulice. V opuštěném objektu se zde osoba propadla do asi čtyřmetrové hloubky. Zraněnou osobu hasiči během pár minut z hloubky vyzvedli a předali do péče záchranářům.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rohenice – dopravní nehoda – 05:13
Profesionální hasiči z Dobrušky a Jaroměře zasahovali u dopravní nehody, kdy se vozidlo dostalo mimo komunikaci a zůstalo zaklíněné mezi stromy. Jedna osoba byla z vozidla vyproštěna ještě před příjezdem jednotek. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření. O zraněnou osobu se postarali záchranáři.

Častolovice – požár – 20:48
castolovicxe-(1).jpg
U požáru plastového kontejneru s hřbitovním odpadem zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Častolovic. Jednotky kontejner uhasily pomocí C proudu. Událost se obešla beze škody.

Vamberk – čerpání vody – 18:16
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Vamberka pomáhali s čerpáním vody ze střechy domu v Jiráskově ulici. Kvůli ucpanému odtoku zde stálo asi 30 cm vody.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 14:42
V části Dolní Staré Město zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Trutnova-Horního Starého Města a Hajnic u požáru v Obchodní ulici. V jednom z objektů zde došlo k zahoření v rozvaděči nízkého napětí. Na místě spolupracovali hasiči s energetiky. Požár se nakonec obešel beze škody a nikdo nebyl zraněn.

Dvůr Králové nad Labem – požár – 14:50
dvur-kralk2-(1).jpg
Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali před 15. hodinou u požáru v Dukelské ulici, který vznikl asi v 14:30. Při příjezdu požárních jednotek na místo požáru bylo zjištěno, že došlo k zahoření v prvním nadzemním podlaží bytového domu. Požár byl prakticky uhašen před příjezdem hasičů. Vyšetřováním události bylo zjištěno, že došlo k požáru v místnosti, která je uživateli bytu využívaná jako šatna a sklad potravin, čisticích prostředků atd. Vzniklým požárem bylo zničeno ošacení, skladované potraviny, poškozena byla elektrická instalace, dřevěné regály, okno, dveře, malby místností atd. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 120 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na zhruba jeden milion korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování. Naštěstí nebyl nikdo během události zraněn.

dvur-kralove-1-(1).jpg

Lokalizaci požáru provedl majitel bytu a svědci požáru pomocí přenosných hasicích přístrojů a vodou ze zahradní hadice. Zasahující hasiči provedli na místě požáru průzkum, dohašení proudem vysokotlaké vody a odvětrání prostorů přetlakovou ventilací. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky z Hajnic, Žirče a Bílé Třemešné.

Hajnice – požár – 15:34
K nahlášenému požáru sazí v komíně vyrazili profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Hajnic. Požár se mimo komín nerozšířil. Po průzkumu místa zásahu bylo zjištěno, že ani nedošlo k prasknutí komína. Hasiči jej vyčistili a vybrali saze. Během požáru nebyla způsobena žádná škoda.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje