Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 15. 3. 2018 celkem 27 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:57
Dopravní nehoda dvou osobních vozidel se stala na křižovatce před vjezdem do fakultní nemocnice ve Zborovské ulici. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Místo události zajistili a provedli protipožární opatření. Nehoda se obešla bez zranění. Havarovaná vozidla odstranili hasiči mimo komunikaci, aby neblokovala provoz.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 13:22
U dopravní nehody osobního automobilu a trolejbusu na Brněnské ulici zasahovali hasiči z centrální hradecké stanice. Jedna osoba byla zraněna.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16:21

hk-sokolska.jpg
Další dopravní nehodu řešili opět profesionální hasiči z centrální stanice, tentokrát na Sokolské ulici. Ve směru na Pardubice se zde srazila tři osobní vozidla. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka místo události zajistila a provedla protipožární opatření. Poté předala věc policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Dobrá Voda u Hořic – železniční dopravní nehoda – 13:09
Profesionální hořičtí hasiči zasahovali u dopravní nehody, kdy vlak narazil do osobního vozidla. Automobil po srážce odjel. Hasiči provedli průzkum místa zásahu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Ve vlaku cestovalo asi 15 osob, kterým byla zajištěna náhradní doprava. Na místo vyjela drážní jednotka SŽDC z Nymburka, které pak hořičtí hasiči místo události předala.

Lázně Bělohrad – požár – 15:52
Do části Horní Nová Ves vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolná jednotka z Lázní Bělohrad. Byl zde nahlášen požár sazí v komíně. Hasiči komín vyčistili, požár se mimo komínové těleso nerozšířil. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – dopravní nehoda – 18:01
Na Jakubském Předměstí zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře u dopravní nehody osobního automobilu. Vozidlo vylétlo ze silnice a začalo se z něj kouřit. Hasiči pomocí sorbentu zlikvidovali uniklý hydraulický olej a chladicí kapalinu. Poté odklidili trosky vozidla z komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad orlicí – odstranění nebezpečných stavů – 15:15
kostelec.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí zasahovali v Komenského ulici, kde spadla lampa veřejného osvětlení a poškodila stojící automobil. Hasiči ve spolupráci s technickými službami lampu odstranili.

Opočno – dopravní nehoda – 16:23
U dopravní nehody osobního automobilu se zraněním jedné osoby zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Opočna. Hasiči místo nehody zajistili a provedli protipožární opatření. Místo poté předali policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Rudník – dopravní nehoda – 08:40
Profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova i dobrovolná jednotka z Hostinného zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu a kamionu. Nehoda se obešla bez zranění, ale místo bylo po nehodě neprůjezdné. Hasiči provedli protipožární opatření a odstranili automobil z vozovky. Asi po hodině byla silnice opět průjezdná.

Trutnov – dopravní nehoda – 12:32
Profesionální hasiči z Trutnova zasahovali v Horské ulici u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje