Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 19. 3. 2018 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:22
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Událost se stala na Anenském náměstí. Hasiči místo události zajistili a předali jej policistům. Nehoda se obešla bez zranění.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – technická pomoc – 08:31
horice.jpg

Ve Vrchlického ulici monitorovali profesionální hasiči z Hořic uvolněnou střechu na bytovém domě. Nehrozilo akutní nebezpečí pádu, proto poučili zástupce majitelů a nechali opravu na odborné firmě.

Úlibice – dopravní nehoda – 11:24
Profesionální hasiči z Jičína zajišťovali úklid vozovky po dopravní nehodě dodávky a nákladního automobilu. Nehoda se obešla bez zranění.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hořičky – technická pomoc – 07:26
Strom spadlý přes komunikaci odstraňovali profesionální hasiči z Jaroměře. Silnice mezi Hořičkami a Lhotou pod Hořičkami byla během zásahu uzavřena.

Červený Kostelec – technická pomoc – 08:25
Profesionální hasiči z Náchoda zasahovali v ulici Na Skalce, kde spadlý strom blokoval komunikaci. Hasiči strom rozřezali a odklidili. Na místě zasahovala také výšková technika.

Česká Skalice – požár – 21:55
ces-skal1.jpg

U požáru osobního automobilu na třídě T. G. Masaryka zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z České Skalice. Automobil byl po příjezdu jednotek celý v plamenech. K hašení využili vysokotlaký proud i pěnu. Na vině byla s největší pravděpodobností technická závada na palivové soustavě. Jednalo se o vozidlo r. výroby 2002. Požár způsobil škodu asi 35 tisíc korun. Po došetření pomohli hasiči s naložením vraku na odtahovou službu a očistili komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Liberk – technická pomoc – 09:48
V části Uhřínov odstraňovali profesionální rychnovští hasiči následky víkendové vichřice. Zajišťovali zde poškozenou střechu na dvou zemědělských budovách. Střecha byla většího rozsahu. Jednotky zajistily asi dvacet plechů, které hrozily bezprostředním nebezpečím pádu. Na místě pracovali hasiči s výškovou technikou.

Deštné v Orlických horách – technická pomoc – 10:37
Dobrovolní hasiči z Deštného v O. h. odstraňovali na žádost vedení obce stromy, které popadaly vlivem víkendové vichřice. Hasiči takto pročistili sedm míst.

Rokytnice v Orlických horách – technická pomoc – 13:23
Místní dobrovolná jednotka zabezpečovala uvolněnou střechu na faře.

Skuhrov nad Bělou – technická pomoc – 14:00
V části Svinná zasahovali místní dobrovolní hasiči u vyvráceného prasklého smrku. Ten byl zavěšený na ostatních stromech nad komunikací. Po domluvě s majitelem pozemku bylo dohodnuto, že strom odstraní odborná firma.

Deštné v Orlických horách – technická pomoc – 15:31
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Deštného pomáhali s odstraněním několika stromů ve směru od Plasnice do Deštného. Hasiči odklidili stromy popadané kolem komunikace a zasahující do vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – požár – 09:11 O události jsme informovali : http://www.hasici.cz/Žhavé aktuality/Z regionů/Královéhradecký kraj/clanek/ve-vrchlabi-shorela-kulna.aspx

Janské Lázně – technická pomoc – 09:15
janske-lazne-1.jpg

V Obchodní ulici zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Nákladní automobil zde sjel ze svahu, zůstal zaseknutý na podvozku a hrozil pádem. Provizorně byl zajištěn pomocí traktoru místních technických služeb. Na pomoc byl povolán vyprošťovací automobil, díky kterému se podařilo nákladní vozidlo uvolnit.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje