Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 21. 3. 2018 celkem 11 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Na územním odboru Hradec Králové nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Choteč – dopravní nehoda – 06:34
Profesionální hasiči z Jičína zasahovali na místě dopravní nehody, kde osobu na kole srazil nákladní automobil. Jednotka pomohla se zajištěním místa události.

Nová Paka – dopravní nehoda – 06:38
V Havlově ulici zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky. Osobní automobil s přípojným vozíkem sjel přední částí do rybníka. Předními koly zůstalo auto stát ve vodě. Jednotka upevnila automobil na naviják a vyprostila jej. Vozidlo poté hasiči zajistili, odpojili akumulátor a odtáhli jej. K úniku pohonných hmot do okolního prostředí nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – dopravní nehoda – 08:38
jaromer1-(1).jpg
K nehodě tří osobních vozidel v Královédvorské ulici vyjížděli profesionální hasiči z Jaroměře. Nehoda se stala na konci města ve směru na Dvůr Králové nad Labem. Jednotka provedla zajištění havarovaných vozidel, jedno z nich bylo na plyn. Uniklé provozní náplně hasiči zasypali sorpčním materiálem. Dvě osoby si převzali do péče zdravotníci. Hasiči místo nehody uklidili a předali místní policii.

Jaroměř – požár – 11:58
jaro-4-teren-h-(1).jpg
U požáru suchého travního porostu v Jaromírově ulici zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Jaroměře. Tráva hořela kolem příkopu na ploše asi 50x25 m. Událost se obešla beze škody.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 17:31
U dopravní nehody na silnici I/14 mezi Spy a Novým Městem n. M. zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Při nehodě došlo k úniku pohonných hmot. Jednotky zajistily havarovaná vozidla proti vzniku požáru a řídily kyvadlově provoz. Po došetření nehody pomohli hasiči také s odklizením vozidel mimo komunikaci a na odtahovou službu. Ke zranění osob nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – únik nebezpečných látek – 16:54
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou likvidovali olejovou skvrnu o délce asi deseti metrů v ulici U Židovského hřbitova. Hasiči zasypali kapalinu sorbentem a vozovku uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – únik nebezpečných látek – 08:03
DKnl1-olej-(1).jpg
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem likvidovali uniklý olej na nádraží v části Sylvárov. Z hadice u nákladního automobilu vytekl na vozovku hydraulický olej. Vznikla zde nebezpečná kluzká plocha o rozměrech asi 5x6 m. Jednotka zasypala kapalinu sorpčním materiálem a prostor uklidila.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje