Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 22. 3. 2018 celkem 15 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 04:03
Ve dvou domech v Nerudově ulici pomáhali profesionální hasiči z centrální stanice s čerpáním vody ze sklepů. Do sklepních prostor jednoho z domů přitékala voda ze zatopeného sklepa vedlejšího domu, ve kterém probíhala rekonstrukce. Z jednoho sklepa odčerpali hasiči pomocí dvou čerpadel asi metr vody, ve druhém sklepě, kam voda přitékala, stačilo jedno čerpadlo.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – technická pomoc – 09:05
Novopačtí hasiči pomáhali záchranářům se snesením pacienta v ulici K. J. Erbena.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – odstranění nebezpečných stavů – 09:47
Náchodští profesionální hasiči lovili z řeky velkoobjemový kontejner na směsný odpad. Kontejner byl z větší části ponořen do vody, ale podařilo se jej vytáhnout.

Černčice – dopravní nehoda – 14:44
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel došlo za Novým Městem nad Metují ve směru na Černčice. Jednotka místo události zajistila a na vozidlech provedla protipožární opatření. Během nehody byla zraněna jedna osoba. Hasiči pomohli také s naložením vozidel na odtahovou službu a uklidili vozovku. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují.

Hořičky – požár – 19:20
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z Hořiček likvidovali požár hřbitovního odpadu v plechovém kontejneru. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Zbuzany – dopravní nehoda – 17:59
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, záchranáři ji převezli do nemocnice. Hasiči místo nehody zajistili a provedli protipožární opatření. Havarované automobily pak odstranili mimo vozovku.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – technická pomoc – 20:37
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem pomáhali s otevření bytu na Benešově nábřeží

por. Mgr. Martina Götzová