Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 23. 3. do neděle 25. 3. 2018 celkem 50 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nepolisy – dopravní nehoda – 23. 3. 09:37
Nepolisy1.jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu. Vozidlo narazilo po nehodě do domu, jedna osoba byla zraněna. Provoz byl v místě dopravní nehody řízen kyvadlově. Hasiči místo zajistili a provedli protipožární opatření.

Lovčice – požár – 25. 3. 10:37
K nahlášenému požáru v komíně vyjížděly profesionální jednotka z Nového Bydžova a dobrovolné jednotky z Chlumce nad Cidlinou a Lovčic. V komíně hořely saze a požár se rozšířil i do mezistropu. Hasiči museli podlahu rozebrat. Požár způsobil škodu pět tisíc korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit majetek v hodnotě 1,5 milionu korun. Příčinou požáru byla nevyhovující spalinová cesta.

Humburky – požár – 25. 3. 22:11
humburg-1.jpg
U požáru odpadu zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova. Dohořívající zbytky zlikvidovala jednotka vysokotlakým proudem.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Holín – technická pomoc – 24. 3. 15:21
Dobrovolní i profesionální hasiči z Jičína pomohli se zabezpečením stromu. Majitelé doma na zahradě káceli strom, který se ale během toho začal nebezpečně nahýbat nad dráty elektrického vedení. Strom měl v průměru asi 20 cm. Hasiči strom zajistili a rozřezali. Dráty elektrického vedení porušeny nebyly.

Nová Paka – dopravní nehoda – 24. 3. 19:29
V Nádražní ulici došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Po srážce z nich unikaly provozní kapaliny. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky. Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru a unikající náplně zasypali sorpčním materiálem.

Hořice – požár – 24. 3. 23:33
holice-husova2.jpg
Krajské operační a informační středisko přijalo hlášení o kouři ve vedlejším domě v Husově ulici. Na místě zasahovali profesionální hasiči z hořické stanice. Průzkumem zjistili, že se jednalo o požár odpadu. Prostor uvnitř domu byl zakouřený. Záchranáři si převzali do péče jednu nadýchanou osobu. Předběžná škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – technická pomoc – 23. 3. 11:34
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce prováděli monitoring nalezeného sudu a kanystru v části Olešnice. Měřením nebyla zjištěna přítomnost nebezpečné látky.

Otovice – dopravní nehoda – 24. 3. 03:13
otovice1.jpg
Profesionální hasiči z Broumova zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu. Vozidlo skončilo v potoce. Vytažení vozidla si zajišťoval sám majitel. Z vozu nic neunikalo, ale pro jistotu místili hasiči na hladinu potoka sorpční hady.

Borová – požár – 25. 3. 07:38
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Borové zasahovali u požáru velkoobjemového kontejneru. Hasiči obsah v kontejneru rozhrnuli a prolili vodou. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Červený Kostelec – požár – 25. 3. 18:25
V části Horní Kostelec zahořela suchá tráva. Požár byl uhašen před příjezdem jednotek.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kvasiny – dopravní nehoda – 23. 3. 11:41
kvasiny1.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice zasahovali u dopravní nehody, kdy strom spadl na projíždějící osobní vozidlo. Událost se obešla bez zranění. Vozovka byla v době zásahu neprůjezdná. Jednotky spadlý strom rozřezaly a odklidili. Pádem stromu byla poškozena také svodidla.

Albrechtice nad Orlicí – požár – 23. 3. 17:59 O události jsme informovali zde: http://www.Hasiči.cz/Źhavé aktuality/Z regionů/Královehradecký kraj/clanek/v-albrechticich-nad-orlici-horel-byvaly-veprin-skoda-je-teme-jeden-milion-korun.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 23. 3. 16:36
Ve Smetanově ulici došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Po nájezdu na obrubník došlo k proražení kola a úniku chladicí kapaliny. Hasiči pomohli řidičce s výměnou kola.

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 24. 3. 14:15
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna pomáhali s vyproštěním zapadlého vozidla, které hrozilo sjetím ze srázu dolů. Hasičům se automobil podařil vytáhnout a umístit na odstavní parkoviště.

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 25. 3. 18:43
Místní dobrovolná jednotka pomáhala odtáhnout nepojízdný autobus z Dívčích lávek.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje