Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

27.03.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 26. 3. 2018 celkem 17 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Holohlavy – dopravní nehoda – 05:59
holohlav2-(1).jpg
Dopravu mezi Hradcem Králové a Jaroměří na silnici I/33 blokovala v ranních hodinách dopravní nehoda osobního automobilu a autobusu. Při nehodě byla zraněna osoba v osobním voze. Cestující z autobusu vystoupili a bez zranění místo nehody opustili. Po došetření nehody policií zajistili hasiči úklid vozovky a odstranění havarovaných vozidel. Na místě zasahovali hasiči ze stanic Hradec Králové – Pražská, Jaroměř a Náchod.

Hradec Králové – požár – 12:12
Profesionální hasiči z centrální stanice likvidovali požár odpadkového koše ve Švehlově ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Ostroměř – požár – 09:20
Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolná jednotka z Ostroměře zasahovali v jednom z průmyslových objektů v ulici T. G. Masaryka. Hořely zde saze ve vzduchotechnice. Požár byl uhašen před příjezdem jednotek na místo. Hasiči zkontrolovali vzduchotechniku termokamerou, další příznaky hoření již nezaznamenali. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – technická pomoc – 17:13
Profesionální hasiči z Jaroměře pomáhali s transportem pacienta do sanitky v ulici Obránců Míru.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Opočno – dopravní nehoda – 17:09
opocno1-(1).jpg
Mezi Opočnem a Dobruškou došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Automobil skončil po nehodě na střeše, osoba se z něj dostala ven ještě před příjezdem jednotek na místo události. Hasiči zabezpečili vozidlo proti vzniku požáru a poté pomohli s naložením vozu na odtahovou službu. Osobu z automobilu odvezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – spolupráce se ZZS – 13:47
Během kondiční jízdy trutnovských profesionálních hasičů zaznamenala posádka vozu osobu, která zkolabovala na nábřeží Václava Havla. Na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a osobě poskytli první předlékařskou péči.

Horní Maršov – požár – 17:48
horni-marsov-(1).jpg
Hasiči vyjížděli do části Temný Důl k požáru ve zděném přístřešku u bývalé fabriky. Požár byl uhašen místními občany před příjezdem jednotek. Poškodil část trampolíny, která byla v přístřešku umístěna. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Horního Maršova.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje