Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

28.03.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 27. 3. 2018 celkem 24 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 08:14
vsest3-(1).jpg
Ve Všestarech došlo v části Bříza ke střetu nákladního vozidla a dodávky. Jedna osoba byla zraněna a předána do péče záchranářů. Hasiči místo nehody zajistili a provedli protipožární opatření. Provoz byl plně obnoven kolem 9:30. Na místě pomáhali hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:38
vekose1-(1).jpg
Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice zasahovali u dopravní nehody, která se stala ve Věkoších na křižovatce ulic Spořilovská a K Sokolovně. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Jedna osoba byla zraněna. Hasiči jí poskytli první předlékařskou pomoc a předali ji do péče záchranářů. Poté zajistili úklid komunikace.

Hradec Králové – požár – 19:47
Profesionální hasiči z centrální stanice likvidovali požár odpadkového koše na autobusové zastávce v Komenského ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Valdice – dopravní nehoda – 10:50
Ve Valdicích došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo mimo komunikaci na střeše. Na místo spěchali profesionální hasiči z Jičína. Po jejich příjezdu byla již jedna osoba mimo havarovaný vůz a v péči záchranářů.

Střevač – požár – 20:22
Do části Nadslav vyjížděli profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Libáně. Došlo zde k požáru v komíně rodinného domu. Komín se podařilo uhasit před příjezdem jednotek. Hasiči pak těleso vyčistili. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Skalice – 11:48
ses-skal2-(1).jpg
K dopravní nehodě osobního automobilu u České Skalice vyjížděli profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda spolu s dalšími složkami IZS. Automobil se nacházel několik desítek metrů od hlavní komunikace. „Podle vyjádření zasahujícího lékaře byl muž za volantem pravděpodobně stižen srdeční zástavou. Na místě prováděli resuscitaci nejprve strážníci městské policie a poté záchranáři. Lékař však následně resuscitaci ukončil jako neúspěšnou,“ uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Ivo Novák. Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo nehody si převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Častolovice – dopravní nehoda – 05:44
castolovice1-(1).jpg
Při nehodě dvou osobních vozidel v Komenského ulici došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. Zraněnou osobu převezli záchranáři do nemocnice. Silnice byla v době zásahu uzavřená. Z havarovaných vozidel unikly provozní náplně, které hasiči zasypali sorbentem. Automobily pak odstranili mimo komunikaci. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí.

Olešnice v Orlických horách – požár – 10:44
V komíně místní prodejny potravin došlo ke vznícení sazí. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Olešnice. Hasičům se podařilo saze srazit, ale požárem došlo k prasknutí komínového tělesa. Komín tak musel být vyloučen z užívání. Předběžná škoda je vyčíslena na 10 tisíc korun.

Dobruška – dopravní nehoda – 12:06
dobrus-2-(1).jpg
K dopravní nehodě se zraněním jedné osoby vyjížděli i profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Opočna. Střetla se dvě osobní vozidla. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření.

Olešnice v Orlických horách – dopravní nehoda – 17:13
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Olešnice tentokrát pomáhali s vyproštěním dodávky, která bránila provozu na komunikaci. Hasiči vytáhli vozidlo pomocí navijáku.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV
ezdnik4-(1).jpg

Rudník – dopravní nehoda – 10:00 O události jsme informovali: http://www.Hasiči.cz/Žhavé aktuality/Z regionů/Královéhradecký kraj/článek V Rudníku sjel kamion do potoka

Rtyně v Podkrkonoší – dopravní nehoda – 18:08
K dopravní nehodě tří osobních vozidel vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce. Na místě došlo k mírnému úniku provozních kapalin, které jednotky zasypali sorbentem a uklidili. Na havarovaných vozidle provedli hasiči protipožární opatření a odpojili akumulátory. Nakonec pomohli naložit havarovaná auta na odtahovou službu.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje