Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.03.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 29. 3. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Na územním odboru Hradec Králové nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 17:57
Profesionální hasiči z Hořic pomáhali s otevřením bytu v Dobré Vodě u Hořic.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nové Město nad Metují – požár – 18:11
TNMnM-4.jpg
Profesionální hasiči z Náchoda a Dobrušky a dobrovolné jednotky z Nového Města nad Metují a Bohuslavic zasahovali u požáru dřevěného objektu u jednoho z rodinných domů v Leštinské ulici. V přístavku došlo k požáru a celý objekt byl silně zakouřený. Hasiči nasadili přetlakovou ventilaci a začali s vyskladňováním. Škoda byla odhadnuta asi na 300 tisíc korun. Zásahem hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi jednoho milionu korun.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Bílý Újezd – dopravní nehoda – 14:08
b-u3.jpg
Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali u dopravní nehody dvou osobních automobilů mezi Bílým Újezdem a Ještěticemi na Rychnovsku. Jedno z aut vyjelo ze silnice a skončilo převrácené mimo vozovku. Dvě osoby se nacházely po příjezdu jednotek mimo vozidlo. Hasiči pomáhali záchranářům s ošetřením zraněných a další zajišťovali havarované vozidlo proti vzniku požáru.
Na místě nehody zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který transportoval jednu osobu do nemocnice. Druhou zraněnou osobu transportovala do nemocnice sanitka.
Na místě nehody došlo k úniku provozních kapalin, k poškození životního prostředí nedošlo. Hasiči náplně zasypali sorpčním materiálem a zajistili úklid. Komunikace byla nejprve po dobu zásahu uzavřena, asi po 45 minutých byla zprůjezdněna kyvadlově. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice.

Rokytnice v Orlických horách – technická pomoc – 16:21
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou i dobrovolná jednotka z Rokytnice v O. h. poskytovali technickou pomoc při odstranění stromu. Při soukromém kácení spadl strom na kabely elektrického vedení, čímž je poškodil a došlo také k pádu sloupu. Silnice z Rokytnice v O. h. do Dolní Rokytnice musela být uzavřena.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – technická pomoc – 08:52
Profesionální hasiči z Vrchlabí pomáhali s otevřením dveří ve Vančurově ulici.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje