Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

04.04.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 3. 4. 2018 celkem 18 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Klamoš – technická pomoc – 05:53
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou vyjížděli k nahlášenému požáru vozidla na dálnici D11. Oheň nakonec uhasil majitel vozu před příjezdem jednotek. Hasiči pak poskytli řidiči technickou pomoc.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Konecchlumí – dopravní nehoda – 06:44
Mezi Konecchlumím a Úlibicemi na odbočce na Kamenici došlo k dopravní nehodě tří osobních vozidel. Jeden z automobilů skončil po nehodě v příkopě, zasahující hasiči zajistili jeho vyproštění. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína.

Úlibice – únik nebezpečných látek – 09:16
1Uliibice1-(1).jpgProfesionální hasiči z Jičína pomáhali likvidovat uniklé pohonné hmoty z nákladního automobilu. U toho došlo k proražení nádrže a unikající nafta znečistila nejen komunikaci od Miletína až po Úlibice, ale došlo také k úniku do okolního životního prostředí. Uniklou naftu hasiči zlikvidovali a zajistili také přečerpání zbytku kapaliny z poškozené nádrže. Přečerpali takto asi 500 litrů nafty. Druhá nádrž poškozena nebyla. S úklidem komunikace pomáhali na znečištěném úseku také silničáři.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velké poříčí – záchrana zvířete z výšky – 09:16
Profesionální hasiči z náhoda zachraňovali v ulici Antonína Pavlíka kočku ze stromu. Ta se dostala do asi patnáctimetrové výšky a nemohla sama zpět dolů. Do vysoké koruny stromu se nemohli hasiči dostat pomocí žebříku, proto použili k záchraně lezeckou techniku.

Nový Hrádek – požár – 13:06
1novy-hradek2-(1).jpg
O události jsme informovali zde: http://www.Hasici.cz/Źhavé aktualiity/Z regionů/Kraj Královéhradecký članek/paleni-klesti-se-zvrtlo-v-pozar-hektaru-travy.aspx

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – technická pomoc – 17:37
Profesionální hasiči z Dobrušky pomohli s otevřením bytu v ulici Na Příčnici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 06:16
1trutniov2-(1).jpg
V ulici Na Struze došlo k dopravní nehodě tří osobních vozidel. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla opatření proti vzniku požáru a zajistila úklid vozovky.

Bílá Třemešná – dopravní nehoda – 18:20
1kamenice1-(1).jpg
O události jsme informovali zde: http://www.Hasici.cz/Žhavé aktuality/Z regionů/Kraj Královéhradecký/članek/tragicka-dopravni-nehoda-na-Kralovedvorsku si vyžádala jednu oběť a čtyři zraněné osoby.aspx

por. Mgr. Martina Götzová