Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

05.04.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 4. 4. 2018 celkem 24 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – záchrana osoby z hloubky – 04:26
Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice byli povoláni do zchátralé budovy u kongresového centra. Podle oznámení se zde propadla osoba do zablokované místnosti. Po pádu byla osoba v pořádku a komunikovala. Spadla do loubky asi tří metrů. Hasiči se k němu dostali přes dveře. Osobu předala jednotka záchranářům.

Stěžery – dopravní nehoda – 18:45
Do Lipové ulice mířila jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská. Stala se zde dopravní nehoda dvou osobních vozidel bez zranění. Hasiči pomohli s odstraněním vozidel mimo komunikaci a uklidili vozovku.

Hradec Králové – požár – 21:45
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali u požáru lampy veřejného osvětlení v Bieblově ulici. Část lampy upadla dolů, zbytek dohasila jednotka z automobilového žebříku. Hasiči pak pomohli zástupcům technických služeb s odděláním části lampy a místo události jim předali.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Budčeves – požár – 02:11 O události jsme informovali zde: http://www.Hasiči.cz/clanek/sest-jednotek-hasicu-zasahovalo-nad-ranem-u-pozaru-v-budcevsi.aspx

Dětenice – dopravní nehoda – 07:57
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Dětenic zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel uprostřed obce. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. Došlo také k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorpčním materiálem.

Slatiny – záchrana zvířete z výšky – 08:13
V části Milíčeves zasahovali profesionální hasiči z Jičína s výškovou technikou. Zachraňovali zde ze stromu kocoura, který byl už pátým dnem ve výšce asi dvanácti metrů a nemohl dolů. Záchranná akce byla úspěšná.

Libošovice, Kyje, Kněžnice, Mladějov – požár – 13:18, 14:43, 14:45, 14:51 O události jsme informovali zde: http://www.Hasiči.cz/clanek/petici-pozaru-suche-travy-na-jicinsku-zpusobila-jedna-lokomotiva.aspx

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Skalice – požár – 20:00
V části Ratibořice zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z České Skalice u požáru kupy větví po pálení. Jednotky odpad dohasily jedním C proudem.

Nový Hrádek – dopravní nehoda – 21:14
aaw.jpg
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách spěchali k dopravní nehodě osobního automobilu v části Končiny. Vozidlo vyjelo ze silnice a skončilo mezi stromy. Dvě osoby museli hasiči z vozu vyprošťovat. Oba zranění pak skončili v péči záchranářů. Silnice byla v době zásahu neprůjezdná. Jednotky poté pomohly s nasvícením místa události pro policii.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – požár – 08:37
Požár kontejneru s odpadem likvidovali v Komenského ulici profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Jednalo se o plechový kontejner, který jednotky uhasily pomocí vysokotlakého proudu. Událost se obešla beze škody.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 16:46
dlouha-ves2.jpg
V části Dlouhá Ves zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou u dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu. Jedna osoba byla během nehody zraněna, na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby. Komunikace byla v místě dopravní nehody uzavřena. Při střetu došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Dopravní prostředky pak zajistila jednotka proti vzniku požáru.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Špindlerův Mlýn – technická pomoc – 17:47
Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka ze Špindlerova Mlýna likvidovali strom, který se nebezpečně nakláněl nad silnicí. Hasiči jej rozřezali a uklidili.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje