Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 5. 4. 2018 celkem 11 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 08:30
Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolní hasiči z Černilova vyjížděli do části Slatina k nahlášenému požáru u sloupu elektrického vedení. Pod spadlým drátem došlo k zahoření trávy. Po příjezdu jednotek už k hoření nadále nedocházelo, hasiči tak předali místo zásahu energetikům. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Stará Voda – požár – 11:58
stara-voda2.jpg
V zahradě došlo k zahoření travního porostu na ploše asi 20x20 metrů. Majitel se snažil udusat požár pomocí lopaty. Na ploše však bylo více ohnisek, jednotky vše uhasily. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolné jednotky z Chlumce nad Cidlinou a Nového Města nad Cidlinou.

Smiřice – dopravní nehoda – 13:00
trotina2.jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali u dopravní nehody na hlavním silničním tahu I/33 u Trotiny. Došlo zde k nehodě dvou nákladních a jednoho osobního automobilu. Při nehodě byla zraněna jedna osoba. Událost způsobila v místě dopravní komplikace, na několik desítek minut musela být komunikace zcela uzavřena. Hasiči pomohli s odtlačením kamionu mimo silnici a dále zajistili úklid vozovky.

Smiřice – požár – 17:21
U doutnající kupy po kácení stromů zasahovali ve Smiřicích profesionální hasiči z Jaroměře. Událost se obešla beze škody.

Klamoš – dopravní nehoda – 18:21
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zasahovali u dopravní nehody na dálnici D11. Střetla se zde dodávka a nákladní automobil. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotky místo nehody zajistily a předaly jej policistům.

Hradec Králové – požár – 18:44
Profesionální hasiči z centrální stanice likvidovali požár odpadků v odpadkovém koši na Gočárově třídě. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Stará Paka – požár – 11:56
V části Karlov zasahovali profesionální hasiči z nové Paky a dobrovolní hasiči ze Staré Paky u požáru po pálení travního porostu. Hořela tráva na ploše asi 40x20 metrů. Jednotky jej zlikvidovaly během necelé půlhodiny.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Na územním odboru Náchod nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Albrechtice nad Orlicí – dopravní nehoda – 14:10
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí. Záchranáři převezli dvě osoby k lékařskému vyšetření. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Bílé Poličany – požár – 13:34
Hořičtí profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Miletína likvidovali požár chrastí v příkopu v blízkosti lesa. O kousek dále v lese se nacházelo ještě jedno menší ohnisko, které jednotka uhasila. Událost se obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje