Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 12. 4. 2018 celkem 28 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Lejšovka – požár – 15:18
novy-ples2.jpg
Mezi Lejšovkou a Novým Plesem došlo k požáru mladých dvouletých stromků. Požár zasáhl plochu 32 arů, kde bylo asi 900 jedlí a 800 dubů. Lesní paseka se nachází u silnice požáru a odtud se také požár šířil. Jednou z verzí příčiny je tak nedbalostní jednání, kdy mohl někdo z jedoucího vozidla odhodit nedopalek, od kterého mohlo dojít k zahoření. Škoda byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 500 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a dále dobrovolné jednotky z Jaroměře, Černilova, Smiřic, Černožic a Jasenné. Místo události se nacházelo v blízkosti armádního objektu a hasičům tak na místě pomohla i vojenská jednotka, která hasila přes plot.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:37
U dopravní nehody autobusu a nákladního automobilu na křižovatce ulic Buzulucká a Okružní zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou převezli záchranáři do nemocnice. Jednotka místo události zajistila a po vyšetření nehody policisty provedla úklid vozovky.

Hradec Králové – požár – 15:44 O události jsme informovali zde: http://www.hasici.cz/Žhavé aktuality/ članek: v-hradci-kralove-horel-objekt-urceny-k-demolici.aspx
akademika-Besedy.jpg

Černilov – dopravní nehoda – 16:44
cernilov1.jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z Černilova zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla se zraněním jedné osoby. Vozidlo vyjelo ze silnice a otočilo se přes střechu. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření.

Všestary – dopravní nehoda – 09:33
V části Rosnice zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec králové – Pražská u dopravní nehody dodávky, která vyjela mimo vozovku. Hasiči se po příjezdu postarali o dvě zraněné osoby a poskytli jim první předlékařskou pomoc. Do péče si je posléze převzali záchranáři. Jednotka místo události zajistila a předala policii.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 18:34
Profesionální hasiči z Jičína poskytli technickou pomoc v Železničářské ulici, kde hrozil utržený plech pádem ze střechy. Jednotka plech provizorně zajistila. K zásahu použili hasiči výškovou techniku.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – dopravní nehoda – 14:54
V Havlíčkově ulici došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel se zraněním jedné osoby. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda, kteří zajistili úklid komunikace

Jaroměř – únik nebezpečných látek do ovzduší – 18:36
Profesionální jednotka z Jaroměře byla povolána do domu na Masarykově náměstí v Josefově. Rozhoukal se zde detektor u plynového kotle. Hasiči naměřili malé množství a zakázali majiteli používání kotle.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Solnice – technická pomoc – 11:26
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjeli na žádost policie ke kamionu, který blokoval komunikaci. Pomocí vyprošťovacího automobilu hasiči kamion z vozovky odtáhli.

Lipovka – dopravní nehoda – 19:08 O události jsme informovali zde: http://www.hasici.cz/Žhavé aktuality/clanek: dopravni-nehoda-u-solnice-si-vyzadala-ctyri-zraneni-

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Choustníkovo Hradiště – požár – 14:26 O události jsme informovali zde: http://www.hasici.cz/Žhavé aktuality/ clanek: u choustnikova-hradiste-horel-les-pozar-se-rozsiril-korenovym-systemem.aspx

Úpice – požár – 14:44
Profesionální jednotka z Trutnova a dobrovolné jednotky z Úpice a Havlovic likvidovaly doutnající hrabanku po lesní těžbě.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje