Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 24. 4. 2018 celkem 14 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:14
stefanika-bratri1.jpg
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec králové. Nehoda se stala na ulici Bratří Štefanů směrem na Třebechovice pod Orebem. Jedna osoba skončila po nehodě v péči záchranářů. Hasiči provedli protipožární opatření a u havarovaných vozidel odpojili akumulátory. V místě nehody zajistila jednotka také kyvadlové řízení dopravy.

Hradec Králové – požár – 16:12
masarka-2HK.jpg
Jednotka z centrální stanice zasahovala u požáru osobního automobilu na ulici Jana Masaryka. Hořet začalo v motorové části vozu, požárem bylo částečně poškozeno i vedle zaparkované vozidlo. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu a zároveň chladili a odvětrávali prostor. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou ve výši asi 300 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada na vozidle.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – požár – 20:39
Profesionální jednotka jičínských hasičů likvidovala požár odpadkového koše v Husově ulici. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Rasošky – dopravní nehoda – 05:57
rasosky.jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Jedna osoba se při nehodě zranila. Jeden z havarovaných automobilů skončil po střetu mimo vozovku. Jednotka místo události zajistila, provedla protipožární opatření a vozovku uklidila.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Solnice – dopravní nehoda – 10:00
U nehody nákladního automobilu na silnici I/14 zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Nehoda se obešla bez zranění. Komunikace byla z poloviny průjezdná, protože nákladní automobil skončil mimo komunikaci. K úniku provozních náplní nedocházelo,- Jednotka místo události zajistila a předala jej policistům.

Čestice – dopravní nehoda – 15:49
cestice.jpg
Dopravní nehoda osobního a nákladního automobilu blokovala dopravu na komunikaci spojující Borohrádek a Čestice. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Jednu zraněnou osobu převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Jednotka provedla protipožární opatření na havarovaných vozidlech a zajistila úklid komunikace. Na místě došlo k úniku provozních náplní, které zasypali hasiči sorpčním materiálem.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Rtyně v Podkrkonoší – požár – 20:00
U požáru osobního automobilu zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky z Úpice a Rtyně v Podkrkonoší. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci u palubní desky. Požár uhasil majitel před příjezdem hasičů, jednotky poté místo dohasili. Škoda byla odhadnuta na 40 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty ve výši asi 50 tisíc korun.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje