Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 25. 4. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 07:22
HK-I-11-2-(1).jpg
Na výjezdu z Hradce Králové směrem na Třebechovice pod Orebem se stala dopravní nehoda osobního a nákladního automobilu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Po příjezdu jednotky na místo události seděla jedna osoba stále za volantem osobního vozidla a nemohla ven. Hasiči museli řidiče vyprostit. Zraněnou osobu pak převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Z obou vozidel došlo k úniku provozních náplní, které jednotka zasypala sorbentem. První půl hodinu byla silnice neprůjezdná, poté se obnovil provoz kyvadlově.

Hradec Králové – záchrana osoby – 07:34
Jednotka z centrální stanice zasahovala nedaleko autobusového terminálu v jednom z domů ve Sladkovského ulici. Operační středisko přijalo oznámení, že se osoba nachází v těžko přístupné části uvnitř domu a nemůže se dostat ven. Hasiči osobu vyprostili, byla bez zranění.

Předměřice nad Labem – dopravní nehoda – 22:15
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a jednotka z centrální stanice zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla a dodávky na křižovatce s komunikací I/33. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření a místo nehody zajistili. V místě nehody řídila jednotka kyvadlově provoz.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Lázně Bělohrad – dopravní nehoda – 08:37
Belohrad-(1).jpg
V Kotykově aleji zasahovali profesionální hasiči z Nové paky u dopravní nehody nákladního automobilu. Vozidlo sjelo na krajnici, převrátilo se přes střechu a skončilo zpátky na kolech. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření. U havarovaného vozu odpojili akumulátor.

Kbelnice – dopravní nehoda – 09:55
Profesionální hasiči z Jičína zasahovali u dopravní nehody u dvou osobních vozidel. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – únik nebezpečné látky na komunikaci – 09:36
Profesionální hasiči z Náchoda zasahovali v Hostovského ulici. Došlo zde k úniku benzínu po technické závadě na vozidle. Jednotka provedla úklid a vrátila se zpět na základnu.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Opočno – technická pomoc – 16:20
Technickou pomoc při provizorní opravě rozbitého hydrantu poskytli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – dopravní nehoda – 11:09
Profesionální hasiči z Vrchlabí zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Jednu osobu museli hasiči z vraku vozidla vyprostit. Poté si ji převzali do péče záchranáři a transportovali ji do nemocnice. Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření. Po došetření nehody policí jednotka vozovku uvolnila.

Bernartice – požár – 16:03
U požáru hrabanky po ohlášeném pálení klestí zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Bernartic a Žacléře. Událost se obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje