Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

30.04.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 27. 4. do neděle 29. 4. 2018 celkem 38 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 27. 4. 08:55
Profesionální hasiči z centrální stanice likvidovali požár odpadkového koše v ulici Jana Masaryka.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 27. 4. 14:19
DN-hk-FN.jpg
Hasiči z centrální stanice zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel s jednou zraněnou osobou u fakultní nemocnice. Po nehodě zůstala na místě poškozená lampa veřejného osvětlení. Hasiči provedli protipožární opatření a u havarovaných aut odpojili akumulátory.

Hradec Králové – požár – 27. 4. 16:27
Profesionální hasiči z centrální stanice likvidovali požár odpadkového koše na Riegrově náměstí.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 28. 4. 07:43
Do Brožíkovy ulice mířila jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice. Stala se zde nehoda šesti osobních vozidel, z toho pět automobilů bylo zaparkovaných. Hasiči zajistili jedno vozidlo proti vzniku požáru a zametli vozovku.

Rusek – požár – 28. 4. 13:28
Rusek.jpg
Požár trávy o rozloze asi 10x40 metrů likvidovali profesionální hasiči z centrální stanice ve spolupráci s dobrovolnou jednotkou z Plácků. Na místě hořela suchá tráva u rybníka, požár se rozšířil na plochu z malého ohniště.

Písek – dopravní nehoda – 28. 4. 14:50
Pisek.jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zasahovali u dopravní nehody kamionu na silnici I/11. Vozidlo sjelo do příkopu a návěs zůstal na boku. Hasiči místo události zajistili. Silnice musela být uzavřena z důvodu překládky nákladu. Událost se obešla bez zranění.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Adršpach – dopravní nehoda – 27. 4. 06:41
Horni-Adrzbach.jpg
V části Horní Adršpach zasahovali profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Adršpachu u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, záchranáři ji odvezli do zdravotnického zařízení. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech opatření proti vzniku požáru a odpojili
akumulátory. Jedno z aut skončilo mimo vozovku ve zvýšeném terénu. Jednotka poté pomohla s odklizením havarovaných automobilů.

Nové Město nad Metují – požár – 27. 4. 10:02
MestonM3.jpg
Profesionální jednotka z Dobrušky a dobrovolné jednotky z Nového Města nad Metují a Bohuslavic vyjely do Přibyslavské ulice. Z jednoho z bytu v domě šel kouř. Hasiči museli do bytu vniknout oknem. Na sporáku byl hrnec se spáleným jídlem. Událost se obešla beze škody.

Jaroměř – dopravní nehoda – 28. 4. 10:37
V ulici Zdeňka Němečka zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře u dopravní nehody osobního vozidla s únikem oleje. Hasiči zasypali uniklé provozní náplně sorbentem.

Provodov – Šonov – požár – 29. 4. 10:58
Profesionální i dobrovolná jednotka z Náchoda zasahovala u požáru v části Václavice. Hořela zde suchá tráva, a to kvůli spadlému elektrickému vedení. Požár se naštěstí dále nešířil, na místě spolupracovali hasiči s energetiky.

Jaroměř – požár – 29. 4. 13:07
Jaroměřští profesionální hasiči likvidovali požár odpadků v parku za divadlem v Albieriho ulici. Událost se obešla beze škody.

Náchod – únik nebezpečné látky – 29. 4. 18:29
V části Staré Město nad Metují zasahovali ve Václavické ulici profesionální hasiči z Náchoda. Hasiči zde naměřili lehce zvýšenou koncentraci plynu z poškozeného plynového ohřívače vody. Spotřebič vyřadili z užívání.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Borohrádek – dopravní nehoda – 28. 4. 15:43
Dobrovolná jednotka z Borohrádku a profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou zasahovaly u dopravní nehody v ulici 5. května. Osobní automobil zde srazil nezletilou osobu. Hasiči poskytli na místě první předlékařskou pomoc a řídili kyvadlově provoz. Jednotka pak pomohla s naložením zraněné osoby do sanitky.

Solnice – technická pomoc – 29. 4. 16:35
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice pomáhali s vytažením uhynulého divočáka z koryta řeky v ulici V Olšinkách. Uhynulé zvíře si převzal myslivecký spolek.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Úpice – požár – 27. 4. 15:29
V Regnerově ulici zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Úpice a Havlovic. Likvidovali požár půdních prostor neobydleného domu. Na půdě zahořelo staré křeslo a odpad, oheň se odtud rozšířil i na střešní konstrukci. Událost se obešla beze škody.

Vrchlabí – dopravní nehoda – 27. 4. 16:39
Profesionální hasiči z Vrchlabí zasahovali u dopravní nehody v části Letná. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, záchranáři ji převezli do zdravotnického zařízení. Hasiči místo události zajistili. Po došetření policií ČR zajistila jednotka odtažení vozidel a komunikaci po nehodě uklidila.

Rtyně v Podkrkonoší – dopravní nehoda – 27. 4. 16:54
V Kostelecké ulici došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce. Hasiči zajistili úklid vozovky.

Horní Olešnice – technická pomoc – 28. 4. 10:15
Profesionální jednotka z Trutnova a dobrovolná jednotka z Hostinného zachraňovaly kočku, která byla již třetí den v asi desetimetrové výšce na stromě. Zvíře sundali hasiči pomocí lezecké techniky.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje