Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.05.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 2. 5. 2018 celkem 20 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

nebezpecne-nebo-drazdive-latky.jpg
Smidary – únik nebezpečných látek – 09:46
smidary.jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova vyjeli do Medříčské ulice, kde došlo k překopnutí přípojky plynu. Místo události jednotka zajistila a předala plynařům.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:03
hk.jpg
U dopravní nehody se zraněním jedné osoby zasahovali na ulici Bratří Štefanů profesionální hasiči z centrální stanice. Jednu osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči provedli na havarovaných vozech opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátory. Do příjezdu policie řídila jednotka kyvadlově dopravu.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – dopravní nehoda – 16:38
Profesionální hořičtí hasiči vyjeli k dopravní nehodě na Palackého náměstí. Došlo zde ke střetu osobního vozidla a cyklisty. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči místo události zajistili a předali policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nové Město nad Metují – požár – 06:29
Pozůstatek čarodějnického ohně likvidovali v části Krčín profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Hasiči prolívali ohniště o rozloze asi 10x5 metrů. Na místě byla až půlmetrová vrstva popela.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 18:42
Za částí Vrchoviny na silnici I/14 zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují u dopravní nehody motocyklu a cyklisty. Po nehodě zůstaly na místě dvě zraněné osoby. Hasiči pomohli záchranářům s ošetřením osob, obě pak byly transportovány do zdravotnického zařízení. Hasiči provedli místo události zajistili a provedli protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

tech-pomoc.png
Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 07:12
V Trčkově ulici odstraňovali profesionální hasiči strom spadlý přes komunikaci, který zasahoval až do řečiště. Hasiči strom odstranili a poté odřezali ještě dvě velké větve v koruně, která byla poškozena pádem stromu. Jednotka odřezala větvě za pomoci výškové techniky.

tech-pomoc.png
Kostelec nad Orlicí – technická pomoc – 16:48
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí odstraňovali strom spadlý přes silnici. Kvůli spadlému stromu byla komunikace na Suchou Rybnou v době zásahu neprůjezdná.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 11:45
Kouř z kanálu a ze sklepa domu na Krakonošově náměstí, tak znělo oznámení, na základě kterého vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka Trutnov – Horní Staré Město. Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o požár malého rozsahu ve sklepním prostoru. Zahořel zde odpad. Jednotky vše uhasily a objekt odvětraly. Událost se obešla beze škody.

Dolní Branná – požár – 23:26
K požáru na místní skládce vyjížděli profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Dolní Branné. Hasiči našli průzkumem ohnisko na ploše asi 6x8 metrů. Dalšímu šíření požáru zabránili pomocí vysokotlakého proudu. Ve spolupráci s obsluhou skládky hasiči odpad rozhrnuli a dohasili další ohniska. Vzhledem k tomu, že se jednalo o požár odpadu, byla škoda nulová.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje