Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

04.05.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 3. 5. 2018 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Lhota pod Libčany – technická pomoc – 1:43
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská odstranili v noci spadlý strom blokující silnici I/11 u Lhoty pod Libčany.

Plotiště nad Labem – požár – 3:51
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli v nočních hodinách přivoláni k požáru plastových kontejnerů do ulice Mládeže.

Kosičky – dopravní nehoda – 7:05
kosicky3-(1).jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova vyjeli po 7. h do Kosiček k dopravní nehodě osobního vozidla s cyklistou. Zraněný cyklista byl po prvotním ošetření zdravotnickou záchrannou službou transportován letecky do nemocnice. Jednotka uklidila místo nehody.

Hradec Králové – planý poplach – 9:05
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic byli po 9. h přivoláni do budovy na Pivovarském náměstí z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se pouze o planý poplach.

Hradec Králové – technická pomoc – 10:53
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli dopoledne přivoláni do bytu v ulici Baarova k pomoci nemohoucí osobě. Hasiči pomohli muži zpět na lůžko a předali jej pečovatelské službě.

Smidary – jiné – 15:57
Místní dobrovolní hasiči uklidili na žádost starosty obce ve Smidarech komunikaci.

Černilov – technická pomoc – 16:18
Dobrovolní hasiči z Černožic byli odpoledne přivoláni do cukrárny k likvidaci bodavého hmyzu.

Jeníkovice – technická pomoc – 19:25
Strom z vozovky odstranili večer třebechovičtí dobrovolní hasiči.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Prachov – technická pomoc – 10:16
Profesionální hasiči z Jičína pomohli dopoledne zdravotnické záchranné službě se zvednutím pacienta a jeho následným transportem do sanitky.

Jičín – planý poplach – 12:28
Jičínští profesionální a dobrovolní hasiči vyjeli po poledni do budovy v ulici Riegrova z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se pouze o planý poplach.

Nová Paka – dopravní nehoda – 15:30
nova-paka2-(1).jpg
Novopačtí profesionální hasiči vyjeli odpoledne do ulice Pražská, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Jedna zraněná osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Sedličky – dopravní nehoda – 16:41
Profesionální hasiči z Jičína byli odpoledne přivoláni k nehodě čtyř osobních vozidel, jejíž příčinou bylo nedobrždění jednoho z řidičů. Hasiči provedli na jednom z vozů protipožární opatření a odstavili automobily mimo komunikaci. K úniku provozních kapalin nedošlo. V místě nehody řídila jednotka dopravu. Jedna osoba si stěžovala na bolest hlavy a byla předána do péče zdravotnické záchranné služby.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – planý poplach – 7:08
Náchodští profesionální a dobrovolní hasiči byli po 7. h přivoláni do budovy v ulici U Cihelny z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se pouze o planý poplach.

Jaroměř – planý poplach – 20:16
Jaroměřští profesionální a dobrovolní hasiči byli večer přivoláni do budovy v ulici Dolecká z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se pouze o planý poplach.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Mokré – dopravní nehoda – 7:19
mokre2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Dobrušky spolu s dobrovolnými hasiči z Opočna byli ráno přivoláni ke střetu dvou osobních automobilů, který se stal mezí Obcí Mokré a Vodětínem. Z jednoho vozidla unikl olej. Jednotky pomocí sorbentu vozovku uklidili. Jedna osoba byla odvezena do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Pilníkov – technická pomoc – 3:47
Profesionální hasiči z Trutnova odstranili v noci spadlý strom z komunikace.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje