Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.05.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 7. 5. a úterý 8. 5. 2018 celkem 36 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 7. 5. 16:28
V části Malšovice v Úprkově ulici došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Jedno z vozidel narazilo do druhého zezadu. Po nehodě unikaly z aut provozní náplně, které hasiči zasypali sorpčním materiálem. Na místě zasahovali hasiči z centrální hradecké stanice.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 7. 5. 22:53
krnovice-1-(1).jpg
Profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem zasahovali u dopravní nehody se zraněním jedné osoby. Událost se stala mezi částmi Běleč a Krňovice. Automobil vyjel ze silnice a narazil do stromu. Zraněná osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči místo události zajistili. Po naložení havarovaného automobilu na odtah provedla místní jednotka úklid vozovky.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 8. 5. 16:52
U dopravní nehody dvou osobních vozidel v Pilnáčkově ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Hasiči zabezpečili místo zásahu a předali věc policistům.

Hradec Králové – požár – 8. 5. 20:47
Hasiči z centrální hradecké stanice likvidovali požár odpadkového koše na třídě Karla IV. Požár se obešel beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Holín – požár – 7. 5. 10:50
V části Horní Lochov zasahovali profesionální hasiči z Jičína u požáru pařezu. Událost se obešla beze škody, hasiči oheň zlikvidovali.

Jičín – dopravní nehoda – 7. 5. 23:05
Na Valdickém Předměstí zasahovali profesionální hasiči z Jičína u dopravní nehody osobního automobilu. Vůz se nacházel mimo komunikaci, nikdo z posádky u něj však nebyl. Okolí prohledali hasiči také termokamerou, ale nikoho nenašli. Událost si převzali policisté.

Bačalky – záchrana osob – 8. 5. 09:01
Dobrovolní hasiči z Libáně a profesionální hasiči z Jičína spěchali do obce Bačalky, kde se měla nacházet zavalená osoba pod traktorem. Na místo mířil také vrtulník letecké záchranné služby. Zraněná osoba komunikovala, pod traktorem měla zaklíněnou nohu. Zasahujícím se podařilo osobu vyprostit. Do péče si ji převzali záchranáři a transportovali ji do nemocnice. Hasiči posléze místo události zajistili.

Tetín – dopravní nehoda – 8. 5. 13:07
Tetin-mot-(1).jpg
Profesionální jednotka z Hořic zasahovala u dopravní nehody motocyklu. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, na místo přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a místo události zajistili.

Radim – dopravní nehoda – 8. 5. 18:39
U další nehody motocyklu zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Po pádu z motorky byla jedna osoba zraněna. Hasiči místo události zajistili a předali jej policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – požár – 8. 5. 12:39
Do Hronovy ulice mířili profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda. V bytě obytného domu došlo k zahoření v prostoru digestoře. Požár byl uhašen hasicím přístrojem, po příjezdu jednotek byl ale byt silně zakouřený. Hasiči provedli kontrolu prostoru termokamerou, zda nedošlo k rozšíření požáru. Na místě ošetřila jednotka jednu osobu z bytu, která měla jen lehké popáleniny. Předběžná škoda byla vyčíslena na 15 tisíc korun. Zahořením digestoře byla poškozena varná deska a skříňka. Uchráněné hodnoty se pohybují kolem jednoho milionu korun. Příčinou požáru bylo zahoření oleje.

Náchod – požár – 8. 5. 23:56
Profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda zasahovali v Hurdálkově ulici. Byl zde nahlášen požár s vysokým plamenem. Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že se jedná o požár menšího rozsahu. Na místě zahořel kompost a odpad. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – záchrana zvířete – 8. 5. 05:36
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí pomáhali malému hříběti, které se dostalo do vody pár metrů od břehu a nemohlo ven. Hloubka vody nebyla velká, proto hasiči pro hříbě došli a pomohli mu na břeh. Mládě bylo prochladlé, hasiči jej zabalili do dek a městská policie mezitím zjišťovala majitele zvířete. Ten si poté hříbě na místě vyzvedl.

Žďár nad Orlicí – požár – 8. 5. 10:04
Čtyři jednotky požární ochrany zasahovaly v části Chotiv u požáru lesního porostu a hrabanky. Požár zaujímal plochu asi 15x50 metrů. Jednotky likvidovaly oheň pomocí tří C proudů. Brzy se jim podařilo zastavit šíření požáru. Událost se obešla beze škody.

Záměl – dopravní nehoda – 8. 5. 17:33
zamel-mot-(1).jpg
Dopravní nehodu osobního vozidla a motocyklu museli řešit profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči pomáhali záchranářům s ošetřením. Jednotky zároveň zajistily místo nehody, provedly protipožární opatření a řídily kyvadlově provoz na komunikaci. Poškozený motocykl nakonec hasiči odtlačili mimo komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolní Lánov – požár – 7. 5. 14:36
Druhý poplachový stupeň byl vyhlášen při požáru mladého lesního porostu na ploše asi dvou hektarů. Místo zásahu rozdělil velitel zásahu na dva úseky. Muselo být také zřízeno čerpací stanoviště, a to u kostela v části Fořt. Na ploše, kde hořelo, se nacházela dřevěná chata, kterou požár poškodil a vnitřek zničil. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a dobrovolné jednotky SDH Horní Lánov, Dolní Lánov, Hostinné, Lánov, Rudník – Arnultovice, Černý Důl – Čistá, Vrchlabí – Podhůří. Příčina požáru a stejně tak výše škody je předmětem vyšetřování.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje