Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 9. 5. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Dohalice – dopravní nehoda – 16:28
dohalice.jpg
Do obce Dohalice mířila profesionální jednotka z Hořic, a to k dopravní nehodě osobního automobilu a traktoru. Po odtažení automobilu z komunikace došlo k úniku provozních náplní. Hasiči kluzkou olejovou skvrnu na silnici zasypali sorbentem a místo události předali policistům. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Skřivany – dopravní nehoda – 08:03
skrivany.jpg
V ulici V Sádku došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. U vozidla bylo ulomeno kolo, došlo k úniku provozních náplní a vlivem nehody byla poškozena také lampa veřejného osvětlení. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova. Místo události hasiči zajistili, provedli protipožární opatření, naložili vozidlo na odtah a předali věc policistům. Při nehodě nedošlo ke zranění osob.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:47
V části Slatina v Kladské ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili úklid střepů, které zůstaly po nehodě na komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Železnice – požár – 03:07
V části Cidlina zasahovali profesionální hasiči z Jičína u požáru posekané trávy. Hasiči porost rozhrabali a zahasili. Nakonec provedli ještě závěrečnou kontrolu pomocí termokamery.

Nová Paka – dopravní nehoda – 11:49
Novopačtí profesionální hasiči zasahovali v Pražské ulici u dopravní nehody osobního automobilu a menší dodávky. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, záchranáři ji převezli do nemocnice. Jednotka provedla protipožární opatření a místo události zajistila.

Kumburský Újezd – dopravní nehoda – 20:23
Profesionální hasiči z Nové paky vyjeli večer k dopravní nehodě osobního vozidla. To havarovalo na hlavní komunikaci I/16 a skončilo mimo komunikaci na střeše. Z vozidla nebylo nutné nikoho vyprošťovat. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů. Aby mohli hasiči havarovaný vůz vyprostit, povolal velitel zásahu vyprošťovací automobil s jeřábem z Jičína.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – dopravní nehoda – 15:38
velky-drevic.jpg
Profesionální hasiči z Náchoda zasahovali u dopravní nehody motocyklu v části Velký Dřevíč. Osoba na motorce havarovala v lesním terénu. Zraněnou si ji převzali do péče záchranáři. Hasiči pomohli s transportem nejprve do sanitky a poté i do vrtulníku letecké záchranné služby.

Náchod – technická pomoc – 17:44
Na pomoc porouchanému kamionu vyjeli profesionální hasiči z Náchoda. Událost se stala v části Malé Poříčí v Broumovské ulici. Kamion s vlekem ukroutil v zatáčce oko u přívěsu a blokoval silnici. Ta byla neprůjezdná a v místě se začínaly tvořit kolony. Pomocí vyprošťovacího automobilu hasiči kamion odtáhli na odstavné parkoviště.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – požár – 06:50
vamberk1.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a jednotky SDH Doudleby nad Orlicí a Vamberk zasahovali u požáru filtračního zařízení, kde došlo k zahoření pilin od stroje ve výrobní hale jednoho z průmyslových objektů ve Vilímkově ulici. Objekt byl kvůli požáru zakouřen. Hasiči prostor odvětrávali a vybírali zbylé piliny od stroje. V hale, kde došlo k požáru, naměřily jednotky hodnoty oxidu uhelnatého. Proto nechali hasiči prostor pro zaměstnance uzavřít a kompletně halu odvětrali. Po více než dvou hodinách odvětrávání už hodnoty naměřeny nebyly. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Díky hasičům se podařilo uchránit hodnoty ve výši 100 milionů korun. Při události došlo ke zranění jedné osoby, kterou si do péče převzali záchranáři.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – technická pomoc – 09:04
Profesionální hasiči z Vrchlabí pomáhali s otevřením bytu v ulici Českých bratří.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje